Beslenme Şekli

akitalove

Kızım icin uygun beslenme çeşidii arıyorum aklinda bisey olan paylasirsa benimle sevinirim sadece kuru mama veriyorum vitaminleriyle birlikte kizimin saglikli ve parlak tuyleri olsun istiyorum. Buda kuru mamayla beslenmek olmuyor tabi kuru mamayi birakip yaş mamaya mi gecmeliyim napmaliyim bilemedim

16 CEVAP

goknur

Benimde 5 aylik kizim var ben mama vermiyorum hicbir sekilde saglikli bulmuyorum mamalari bunun icin tavuk etiyle besliyorum bazen ayran veriyorum sut veriyordum onuda kestim midede hazmi zor oluyormus diye duydum ara ara balik ciger haslanmis yumurta sarisi yogurt bunlarida verebilirsiniz ciger biraz gaz yapabiliyor o yuzden nadir ve az yedirin derim odul olarak ton baligi tercih edebilirsiniz. Kuru mamalarin icinde yapilirken dogal et konulmuyormus esans varmis diye duydum. Benim kedim hic yemedi mama tuyleri parlak ve yumusacik severken sıkip minciklayasimiz geliyor :)

Barf ✌️ :)

Anonymus827062

Orijen kullanmayın içeriğinde yaban domuzu kullanılıyor. Ve domuz eti bakteri barindirir. Bu nedenle ben tavsiye etmem.

Anonymus827062

Sürekli tavuk eti vermekte ciddi şekilde tüy dokturur. Cunku protein yoğunluğu fazla olmasından dolayı ve aynı zamanda egzamaya yol açabilir. Haşlanmış patates ve yumurta yedirilmeli aslında. Biotin açısından zengin olduğu için. Ve biotin deri ve tüy sağlığı açısından gerekli olan vitamindir. Benimkiler kuru mama dışında pek bir şey sevmiyorlar o yüzden ara sıra uyguluyorum

miasugok

Goknur hanım yani öğün öğün mü veriyorsunuz? Siz evde yokken ne yiyor? Saydığınız yiyecekler pek mama kabına koyup belletilebilecek cinsten değil çünkü. Benim kedim daha yavru. Yarım saatte bir gidip az az yiyor kuru mamasını. Yarım saatte bir yemek hazırlayıp koyup kaldırabilecek imkanım da yok ne yazıkki, yani sizin dediğiniz gibi yapsam aç kalır romiş. Çünkü sütü tavuğu mama kabında en fazla yarım saat bekletirim.

steedlali

barf nedir bir mama çeşidi mi?

balinannesi

Yaş mama kediler için sağlıklı bir mama değil kuru mama en iyisidir ek gıda olarak ev yapımı yoğurt haşlanmış yumurta sarısı ve evde kendinizin yapabileceği haşlanmış tavuk havuç patates kabak brokoli den oluşan blenderdan çekilmiş yaş mama verebilirsiniz

balinannesi

Kuru mamanızı da balıklı mamalardan tercih edin daha güzel tüyler için

akitalove

Kizimin tavuga alerjisi var kuru mama olarak orijen dusundum ama o fiyata daha iyi seyler hazrlayabilirim kizima diye dusundum bende ona gore bi beslenme sekli ariyorum

akitalove

#steedlali
Hayir barf bir besleme seklidir.

Cotontzu_Siri

Homemade diet :)

Cotontzu_Siri

Abla blog yazımı okumadın mı :(

akitalove

Barf diye dusunmustum ama ya yanlis yaparsam diye korkuyorum

akitalove

Çoğu kişi orijeni öneriyor

akitalove

:( firsat bulamiyorum kac gundur girmeye :(