Tavşanım Büyüyünce Herşeyi Kemirirmi?

Badearici

Ne zaman misafir gelse tavşanıma bu büyüyünce koltukları falan kemirir bilgisayar masanı, sehpaları,mutfak dolaplarını vs. Herşeyi kemirir diyip moralimi bozuyorlar şuan 1,5 aylık sadece kulaklığımı kemirdi başka bişey kemirmedi evdeki bütün kabloları sakladım bazılarını duvara bantladım. Ama bu koltuk kemirme işini nasıl önleyebilirim umarım bir çözümü vardır :(

18 CEVAP

Cotontzu_Siri

Bizimki interneti kesti sağolsun

sebii

11 aylık bir tavşanım var. Günün çoğunu evde serbest dolaşarak geçiriyor ve henüz büyük çapta bir şey kemirdiğine şahit olmadım. Dişleri sürekli uzadığı için kemirme ihtiyacı hissediyor. Tahta bir kutu yapabilirseniz orda ihtiyacını giderip dışarıya zarar vermez. Henüz daha çok küçükmüş. Şimdiden alıştırırsanız bir sorun olacağını zannetmiyorum. En azından evdeki yaramazdan dolayı ben öyle bir şey yaşamadım her şey sapasağlam :) ve emin olun tavşanlar inanılmaz zeki canlılardır. Kesinlikle sevginizi hissettiklerinde sözünüzden de çıkmıyorlar. :)

KedimVar

Kemireceği bir şey verin ama ona. Onu kemirmeye alışsın. Hiçbir şey kemirmeden de olmaz. :)

martha

bizim evdeki duvar köşeleri hep yarım kaldı sayesinde :D

Alpse

Vallahi ben 50 tane kadar tavşan baktım evin içinde değilde bütün bahçemizi ve evin temellerinde birçok tahribata yol açmıştı...

Cotontzu_Siri

Süper kemirir hem de

Badearici

Ya :( ama int. Eğer eline kütük verirseniz kemirme lhtlyacını karşılar demişti.. ben bide sizin görüşlerinizi alayım diye soru sormuştum

Alpse

Dediğim gibi bence evde değilde bir kümes yaparak bak bahçeli bir evde isen bu çok basit olur altına ince litonk döşersin üstünü toprakla kapat önüne ince tel çek ve yeşilliğini bol ver...

Princess_Lady

Şimdiden geçmiş olsun :)

Badearici

Çok sağolun çok içimi rahatlattınız :(

Badearici

Tavşan bu kadarmı kötü ya :(

Mozart

Evde bir kümes yaparsanız sizin için iyi olacaktır.

efruzg

Bende evde bakamadım,çiftlikte baktım .ev için pek uygun bulmuyorum gerekli ortam yok ise

Badearici

Ya ben tavşanımla arkadaş gibiyimde evde durmasını istiyorum şuanlık bir kemirme olayı yok ama olursa diye şeettim

KedimVar

Kafesinde dursun her gün dışarı çıkarın. Evde serbest bırakmayın. Çok kemiriyorlar. Bizimki bütün kabloları kemirdi, telefonumuz çalışmaz olmuştu. :/