Kedim Yağ A Bastı

martha

mutfakta yere zeytinyağı döküldü. kedimde üzerinden geçmiş. sürekli yalanıyor ama temizleyemiyor. tüyleri hep yağ oldu nasıl temizleyebilirim ?

29 CEVAP

martha

şampuanı direkt olarak üzerine dökmedim. bi süngerin üzerine döktüm köpürttüm sonra yağ olan bölgesine masaj yaparak köpürttüm göbişini. sonra suya soktum hızlıca duruladım. suyu açtım kendisi girdi merak edip sonra değince biraz korktu ama alıştı. kafasına hiç
değdirmedim su. kurutma makinesinin sesinden çok korktu. ödül maması verip bir kaç tane havluyu kurutma makinesi ile sıcacık yapıp sardım. ilk havlu ıslandıktan sonra diğeri ile biraz daha ısınmasını sağladım tarayınca zaten iyice kurudu. şu an kupkuru :)

Cotontzu_Siri

sadece yağ olan patisini

SelinTuksal

yağ olan kısımları yıkayın, kafasına şampuan gelmesin hiç. ben sütlaçla kömürü o şekişlde yıkamıştım. bir de iyice kurulayın. sonra hafifçe ishal olabilir ama çabucak geçer :)

KedimVar

Cesaret gerektiren bir şey yok ki :)) kafasını ıslatmayın ve suyun ılık olmasında dikkat edin yeter. Bir de yıkanırken çok korkuyorlar sesten dolayı. Ben de suyu ilk önce büyük bir kovaya dolduruyorum, sonra da küçük bir kovayla suyu alıp üzerlerine döküyorum yavaş yavaş. Böyle olunca ses çıkmıyor. Daha az korkuyorlar. :)) Sonra da iyice kurutmayı unutmayın.

martha

banyodan hemen sonra :)

Cotontzu_Siri

bebek sampuanıyla yıkayın, başka yolu yok

martha

yavru ama daha hasta olmaz mı

martha

peki ya karnını

Cotontzu_Siri

elinizle biraz ovalayın yeter, su tutmasanız da olur

martha

kediler için olan kuru şampuan da çıkarır mı ?

Cotontzu_Siri

deneyin ama sanmıyorum

martha

tamam

martha

veterinerler yıkama işlemini ne kadara yapıyor bilgisi olan var mı ? internette bulamadım

SelinTuksal

kendiniz de yıkayabilirsiniz o hayvan 2 gün öyle kalamaz.