Cebinde Parası Olmayanın Kedisi Ölsün Mü?

gozdeyilmaz

Dün gece evde sürahi kırıldı kedilerimizden biri yakalayamadan koştu ve ayağını cam kesti çok şükür ki gece açık veteriner vardı ve götürdük ama delirmemek elde değil. Dikiş atıldı ve bir gece orda kaldı anestezi, uyandırma ve kusma önleyici iğne, antibiyotik derken klinikten 1800 lira ile çıktık. İmkanımız vardı ödeyebildik ama yarın bu imkanımız olmayabilir ya da bu para bi anda çıkartılamayabilir. Hiçbir şey çocuğumdan daha önemli değil herkes içinde bu böyledir eminim ama en basit muayene ücreti bile 230 lira olmuş. Gerçekten delirmemek elde değil! İnsanlar en iyisi olsun çocuklarımıza iyi bakalım dedikçe her gün farklı bir şeyde zam görüyoruz

30 CEVAP

fcylan

İşin kötü taraflarından biri de şu; biz evdeki evlatlarımız için iyi kötü bir şekilde tedavisini yaptırıyoruz ama sokaktaki canlar için durum korkunç.
İnsanlar kötü durumda olduklarını görseler de götürmüyorlar veteriner fiyatlarından dolayı. İnanılmaz ücretler çıkabiliyor. Biliyorum onlarda haklı çok fazla giderleri var ama daha makul çözümlere de ihtiyacımız var.
Ve maalesef evde bir canlı beslemek artık bir lüks. maması, kumu, oyuncağı, veterineri derken ciddi paralar harcanıyor. Böyle olmaması gerekiyor ama durum böyle.

simbakedi

“kedi bakmak luks tabi ki parasi olmayan almasin evine” zihniyetli insanlar oldukca basimizda daha cok aglariz maalesef. bir de baska umudumuz olmadigi icin goturdugumuz veterinerlerin de azcik vicdani olmayinca olay gercekten kotu bir hal aliyor. tedaviyi birakin sokaktakilere mama bile zor aliyoruz artik. alt tarafi mama yani begenmedigimiz mamalar tepemize cikmis durumda. bunun da ayri sorumlusu var onu katmiyorum bile. diger dunyada iki elim yakalarinda olacak hepsinin

Herkes ne koparabilirsek derdinde. Çünkü biliyorlar ki kendimizden kısarız ama onlardan kısmayız. Ben dün inanamadım mama araştırmaktan indirim kodu bulmaya çalışmaktan helak oldum. Hiçbirini de bulamadım. Saçma sapan mamalar 300 küsür olmuş. 700 lira harcadım bunun sadece 150 tlsi evdeki kedilerime yaş mama. Geri kalan sokak canları için. Şimdi düşünüyorum ay sonunu nasıl getircez diye. Bu canlar üzerinden haksız kazanç sağlayanlara bol bol bela okuyorum umarım yerini bulur.

nlonur

Bu devir böyle bir devir. Parası olmayanın kedisini geçtim annesi, babası ve kendisi bile doğru düzgün tedavi alamıyor. Tanrı yardımcımız olsun :/

NorthNight

Mesele sadece kediden çıkalı çok oldu. Parası olmayanın ne sağlık hizmeti alabiliyor doğru düzgün (devlet hastanesi demeyin hiç hemşireyim, bi ilaç yazdırmaya gitseniz bile kesintiler cebinizden çıkıyor) ne okuyabiliyor (elinizi sallasanız kyk borcu olana çarpar) nede yaşayabiliyor.
Eskiden sadece asgari ücretli zorlanırdı şimdi memur maaşı bile yetmiyor.
Allah dara düşürmesin.

Siyamask

13 yaşındaki oğlumu özel hastaneye götürdüm. Gözünde ve kalçasında kitle vardı. Bana diyecekleri sadece "İkisi arasında bağlantı var. Kendinizi hazırlayın." Yavrumu perişan ettiler. Her bir şeyine bakıldı 0 teşhis ve giden para 2000 küsür. Parasında değilim ama ölecek olan kediyi para için böyle hırpalamazsınız. 2 hafta sonrasında kaybettim. İşin acı yanı oğlumun kanser oluşunu benden gizlemiş olmaları oldu. Öldükten sonra rahat rahat söylediler.

1Elif

Hele kan tahlili yaptırmak zorunda kalırsanız… Ultrason, röntgen, idrar tahlili, ilaçlar, özel mamalar da eklenirse 5 binden aşağı çıkamazsınız. Çok zor.

Gimlihanim

Çok geçmiş olsun. Onlar bizim evladımız, yanımızda taşıdığımız eşyalar değiller. Kimseye anlatamıyoruz ne yazık ki bunu. Keşke durum böyle olmasa. Diyecek çok da bir şey yok aslında.
Yavrunuz şimdi iyidir umarım 🙏🏻

Palyaco

Hem mama sektörü hem veteriner sektörü acımasız oldular bu pandemide bizim gibi pati dostlarını cok sevenleri para makinesi olarak görüyorlar en son bu yüksek zamlar parasi olmayana Allah yardımcı olsun

Gitaradam

Akcayda neredeyse yarı fiyatından az ücret alınıyor aynı tedavilere anlamadım ankaradaki pahalılığı. İstisnasiz 100 de doksan veteriner burada ticarethane olarak is yapıyor. Vicdanlari bilir. Ama devletimizi yönetenlerin en çok bilmeli duymalı vicdanlari

UmmSukufe

Gerçekten bazı veterinerler bu işi sırf ticari amaçlı yapıyor. Sizin kediniz umurlarında değil. Can emanet ediyoruz bizim canımız yanarken onların tek düşündüğü para para para. Nasıl dahasını kitlerim, nasıl kazıklarım. Herkes çıkarcı olmuş artık. Vicdanlarını da aldırmışlar. Şükür ki bizim vet muayene ücreti almıyor. Her zaman indirim yapıyor. Normalde İstanbul da bebeğimi vet e götürsem biliyorum en az 2 katını çıkartacaklar. Ki zamanında yaşadım da bu durumu. İstanbul'da yaşayanlar için Fatih Veteriner kliniğini öneriyorum fiyat konusunda, yeni keşfettim. Tabii içerisinde satılan ürünler bana pahalı geldi. Muayene olmaya götürdük, aşı yaptıracaktık aşıyı yapmadı farklı komplikasyonlar var diye. Başka veteriner kliniği olsa sanırım para için hemen vururdu iğneyi. Bursa'da yaşayanlar için ise gittiğimiz ve çok memnun kaldığımız Millet Veteriner Kliniğini öneriyorum. 👍

AlpMordecai

Çok geçmiş olsun

Jean

Kedi köpek sahiplerini zengin falan sanıyor veterinerler. Zengin değilse bile evladı için her şeyi mecburen yapacaklarını biliyorlar ve bu durumu çok güzel su istimal ediyorlar ne yazık ki!

Palyaco

Cok geçmiş olsun acımasız veterinerler maalesef var

Novalizm

Muayene ücreti 230 lira ne öyle ya soygun resmen ben Bursa da veteriner muayenesine 120 lira verdim. Acaba gece geç saatte nöbetçi bir veteriner miydi yoksa biraz daha elit tanınmış bir semtimi belki de ondan fiyatı yüksektir bizim burda da iyi semtlerin veterinerlik önünden geçilmiyor malesef soygun gibi. Çok geçmiş olsun umarım yavrucuk biran önce iyileşir ❤️