Lütfen Yardımcı Olun :/

Mia_Damla

Kedi kumu aşırı kokuyor. İçeri girdiğinde wc ve kum kokusu karışınca iyrenc koku sarıyor her tarafı Kumun üstüne sprey gibi bişi varmı koku yapmaması için ?? Yardımcı olursanız çok sevinirim kokudan durulmuyor boğaz yakıyor

23 CEVAP

kedilikizzz

Kedi kum seçmez kum tamamen sizin seçiminiz. yani yadırgamaz hiç birini.

KedimVar

Sanicat Marsilya sabunlu kullanın. Hiç koku olmuyor (çünkü aşırı yoğun bir kokusu var) ve iyi topaklanıyor. Tabi en iyisi Ever clean bütçeniz uygunsa onu alın. Multiple cat tavsiyem. :))

miasugok

Kumu her gün değiştirdiğiniz halde koku oluşması bana pek mümkün gibi gelmedi yani inşaat kumu falan kullanıyor olmanız lazım öyle bi durum için

KedimVar

Bir de kumunu sık sık temizleyin. Haftada bir yada iki haftada bir de komple bütün kumu boşaltıp yeni kum koyun.

Mia_Damla

Nerdeyse her gün değiştiriyorum banamısın demiyor ;D

KedimVar

Miasugok
Kedinin yediği manayla da ilgili olabilir bu koku durumu. Kalitesiz bir mamaysa böyle koku yapabilir. :))
Ben şu an pisi pisi pudra kokulu kullanıyorum ve memnunum. Ama Sanicat ten de çok memnundum. Değiştirme sebebim annemin Sanicat in yoğun kokusundan rahatsız olması. Eğer siz ben rahatsız olmam diyorsanız Sanicat tavsiye ederim. :))

Cotontzu_Siri

biokats marka kedi kumu pudrası var, ondan kullanabilirsiniz

martha

benimki hemen kabullenmişti

KedimVar

Yadırgamıyorlar.

Ozzge

Teşekkürler cevaplarınız için,acabalar kalmadı :)

efruzg

Kristal kum zararlı

Mervedeniz159

Ben krıstal kumdan memnunum efruz hanım

Ozzge

Ben de kristal kum kullanıyorum 5 sene oldu bı sakincasını yaşamadım:/ ince kumlar kadar olmasa da koku olayı çok düzenli bakmadığınizda bu kumda da oluyor.sizden kaynakli ama :D ben sadece kristal kumu yavrularda onermiyorum.bizzat bı dönem baktığım minik yavrunun ağzına yapıştığını cikaramadiginı gordum.ya o an yanında olmasaydım ? Büyük kediler için tercih edilebilir.

SelinTuksal

hangi kumu kullanıyorsunuz?

Mia_Damla

Kedimvar sen hangi kumu kullanıyorsun