Kedimdeki Bu Tüy Dökülmesi Sizce Fazla Değil Mi?

slifer

Elimi değdirdiğim an tüyler elime geliyor. Çok fazla geldi gözüme siz ne düşünüyorsunuz?

23 CEVAP

Anonymus827062

Ben dişi kedi diye kızgınlık üzerine yazdım:) erkek kedinin dönemi olmaz sürekli hazırdır. Ve nadiren kısa aralıklarla kızgınlık belirtisi gösterir. Bir iki gün gibi...

Cotontzu_Siri

Mamanızı değiştirin. Kaliteli ve balıklı bir mama alın. Proplan fiyatına n&d düşük tahıllı morina balıklı öneririm.

Cotontzu_Siri

dediğim mama yavru kedilere uygun değerlerdee

slifer

bildiğim kadarıyla 12 aylığa kadar tüm mamalar tavuk ağırlıklı. Bendekiler de öyleler. Kedimi aslında her gün taramıyorum evet haftada bir tarıyorum. Sizce her gün taramalı mıyım?

Anonymus827062

Tabiki hayır. Erkek kedinin kızgınlık dönemi olmaz dışı bulduğu an ciftlesir. Döneme girmez. Bazen dışı olan yerlere işaret bırakır alan belirlemek için. Disilere kendi varlığını gösterir. Bunu bile her zaman yapmaz.

slifer

anladım kedim 8 aylık dediğim gibi yavru mamalar hep tavuklu. sanırım yetişkin falan almalıyım?

Anonymus827062

12 ayliga kadar yavru mama öneriliyor Ancak altı aylik tan sonra herkes yetişkin mamaya geçiyor. Yavru mamanin özelliği sadece daha fazla protein

slifer

@Cotontzu_Siri teşekkürler en kısa zamanda satın alıcam.
@KedimVar zaten böyle giderse 1 yaşına kadar dişi kedi bulamayacağım :) Ortalıkta dişi yok :)

hisar_1997

Yaz günü normal bence kış günü muhakkak çok daha azalacak

slifer

son zamanlarda inanılmaz arttı. Hani kızgınlık dönemi yada mamasından mıdır diye düşünmüştüm.

Cotontzu_Siri

hangi mama

slifer

şu an proplan ve purina one maması var

Anonymus827062

Kedinizi taramiyor olduğunuzdan dolayıdır. İkincisi kullandığınız mama tavuk ağırlıklı ise aşırı protein yoğunluğu tüy dökümünü arttırır. Üçüncüsü stres oluşturacak bir durum var mı? Kızgınlık dediniz bundan dolayı da streslenecegi için tüy dökümü artar...

Anonymus827062

Haftada bir uzun zaman:) ben günlük tararim hepsine yetisemiyorum bazisini üç dört günde bir. Ancak ben tavuklu kullanmadigim için su an tüy dökümü sıkıntım yok

slifer

yani sürekli stressli mi :(