Kısırlaştırılmış Mama Da P,Mg,Ca Oranları Nasıl Olmalı

bobby34

kedime az önce acana bountiful catch mama aldım ama kendisi kısır,
kısır kedi için oranlar nasıl olması gerekiyor

4 CEVAP

simbakedi

https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/100845-kisir-mamadaki-degerler
ben de sormustum aldigim cevaplar bunlar genel olarak. acana bountiful catch yerine pacifica oneririm eger butceniz yeterse. pacificanin idrar yollari desteklemesi ozelligi de var. ayrica ben 2 paket pcifica bitirdim hic sorun yasamadim. tamamen kediye ozel bir durum. zaten kaliteli mamalar belli oranlari gecmiyor, denetleyen yerler var onlara uyuyorlar. ben yine orada da yazdigim gibi biofeline urinary tableti aldim, ayda 1 ya da max 2 kere veriyorum. hic sorunla karsilasmadik. nd yas mamasini da sulandirarak veriyorum, su icimine dikkat ediyorum. su an proplan kullaniyor olsak da acanayi da 0 sorun atlattik. zamlanmasa asla degistirmezdim. bu arada mg vb oranlar disinda protein oranina takilmayin lutfen. kedinize iyi geliyorsa gelir mama gelmezse gelmez, bunu protein oranina baglamak sacma cunku boyle bir kanit yok. protein orani cok diyip karbonhidrat dayali mamalar kullanmak kedinize cok daha buyuk zararlar verir

Palyaco

Magnezyum 007 geçmemeli tuz orani 0.5 geçmemeli ph değeri düşük olmalı protein orani 36 gecmemeli kisir mamada

bobby34

teşekkür ederim simba

Lils

Acana nın kısır kediler için uzun süre kullanılmasını tavsiye etmem. Magnezyum değerleri vs. fazla. Palyaço yazmış zaten.