Kuşum Ölecekmi Yardim Edin

ThemuZaffEr

Arkadaşlar 8-9 aylik arasi bir kusum var 1 aydir hep boyle kabarik bir sekilde tuneginin uzerinde uyukluyor ses cikarmiyor bugun daha cok endiselendim çünkü kafesinin altina inmis kafasini sirtina gomup uyuyordu cok kurktum suan disari cikardim halinin uzerinde uyukluyor ne yapabilirim son gunlerde diskisi biraz sula lutfen yardim edin 😥

8 CEVAP

e234567

bizim kuş böyle kabarmayı üşüdüğünde yapıyor sıcakta dursun güneş gören yerde kafalarını uyurlen öyle yapıyorlar ve sulu kaka için vitamin kullanmanız gerekiyor suyuna damlatıp kırmızı kutulu bi vitamin var ondan kullanıyor kardeşim

NorthNight

Üşüyünce genelde böyle oluyor. Sıcak bir yere koyun geceleri kafesinin üstünü örtebilirsiniz.

Minikmuezza

Kusunuz hasta tedavi etmezseniz ölebilir yerde sabit durmasi normal degil.ama kuslara cok tedavi uygulanamiyor malesef.limonlu su sirkeli su ve kekikli su icmesini saglayin.havada soguk veterinere goturemezsiniz bu aralar

aslihan_e

Onun da antibiyotik kullanması gerek, veterinere götürürseniz ense damlası falan verebilirler. 1 ay iyi dayanmış. Sona gelmiş gibi duruyor. Sirkeyle limonla falan toparlaması zor bu aşamadan sonra.

ytmzeypcn

Kuş soğukta veya cereyanda kalma nedeniyle hasta olmuş ve buna bağlı ishal olmuş gibi. Bu hale gelmiş kuşa burda yapabileceğiniz pek birşey yok sadece sıcakta dursun bol bol yulaf verin yemesi için suyunada birkaç damla limon damlatın. En önemlisi veterinere gidip ilaç alınması lazım yoksa pek mümkün değil kurtulması

PolatARS

Normalde kuşların tüy kabartması üşüdükleri için vücut sıcaklıklarını dengeleme amacıyla verdikleri bir tepkidir. Burada durum biraz farklı gibi. Kuş tünekte durmak yerine kafesin altında bitkin durumdaysa ve yerinden pek oynamıyorsa ciddi bir problem var demektir. Beslenme veya içtiği su kaynaklı ishal meydana gelmiş olabilir. En iyisi onu kuşlara ilgisi olan bşr veteriner hekime göstermeniz. Yapacağı basit bir müdahale onun hayatını kurtarabilir.

Gmshr

Merhaba benim de kuşum böyle oldu aniden. Pirinci haşla bu suya küçük bebe aspirini kır 24 saat önünde dursun. Sonra 12 saat normal su koy. Bu sıralamayı 3 sefer uygula. Ayrıca ishal damlası al bunu ağzına hemen bir iki damla damlat sonra ayrı bir suluğa suyunun içine 12 damla damlat bunu günlük tazele. Evde antibiyotik varsa çok az iğne ucu kadar suyunun içine koy ve yine çok az bu suya tylol hot ekle. Ben bunları yaptım kuşum iyi oldu. Ayrıca sıcak yerde tut. Üstünü kapatmana gerek yok. Geçmiş olsun

Mia2021

Sizi uzmek istemem yada sizde aynı şey olacak diye birşey yok. Ablamın kuşundada aynı belirtiler vardi Sabah ablam öldüğünü soyledi ölmeden 4 veya 5 gün önce çok iyiydi oynuyordu sürekli bir anda oldu biz ciflesmek istediğini düşündük ondan mı oldu bilmiyorum