Siz Nasıl Yapıyorsunuz ?

msfkaya

Kedinizin mama kabında maması hep dolu mu oluyor yoksa öğün öğün mü dolduruyorsunuz

20 CEVAP

Renklipati

Yavruyken hep dolu oluyordu,kısırlaştırma olunca öğünlü veriyorum tabloda olan ölçüye uyuyorum

beyzathemoc1

Hep dolu kısırlar kilo problemimiz yok biri 3 diğeri 4 yaşında hiç öğünlü kullanmadım sevmiyorlar öyle

bernac

Ögün olarak kullanıyoruz

Warriorsans

5,5 aylık kedime de 1,5 yaşındaki kısır kedime de öğünlü veriyorum. Yavru olana günde 3 öğün, kısır olana günde 2 öğün şeklinde besleme yapıyorum

aslihan_e

Hep dolu olmaz tabi ki, öğünler halinde az az vermeniz gerekli. Yoksa kediyi obez yaparsınız.

Benim de 2 kedim var mama kapları hep dolu kendileri acıkınca gidip yiyorlar. Ama bu kediye göre değişir kilo problemi varsa öğünlü vermek gerekir. Benimkilerin kilo sorunu yok düzenli takip ediyoruz almıyorlar da vermiyorlar da :)

gece18

Ben öğün öğün vermeye basladım. Böylesinin daha sağlıklı olduğunun kanaatine vardım. Benimki bide kücük olduğu icin mamayı dağıtıyorum.

Serbest yemek bence özellikle yetişkin ve kısır kediler için hiç iyi değil, çok yerler çünkü ve kontrol de edemezsiniz. Sonra çok zorlanırsınız öğünlü beslenmeye geçmek konusunda, hep yemek arar ne yazık ki. Tabii hayvan bu, devamlı yemek istiyor çoğu. Yavruyken hele bitirdikçe doldururdum açıkçası kıyamazdım da ama kısırlaştırdıktan sonra günde totalde bir çay bardağı, yani yaklaşık 6 yemek kaşığı olacak şekilde 3 öğüne bölerek vermeye başladım. Öğün aralarını da 4-5 saatten fazla açmıyorum. Arada tabaklarımdan arakladıkları ve yaş, ödül mamalarını hariç tutuyorum tabii. Kedinizin hiperaktifliğine göre de değişir bu arada, bizimkiler çok hareketli mesela. O yüzden biraz daha istediklerini anlarsam esnetiyorum porsiyonlarını.

theyusra

öğünlü yiyor, serbest sevmiyor bizimki sıkılıyor.

bellaarthi

sabah uyanınca 1 çay bardağı dolduruyorum uyuyana kadar bitiriyor uyumadan önce de 1 çay bardağı koyuyorum

bloodyluxury

Merhaba,

Bizim oğlumuz kısır, 9 aylık. Dört öğün şeklinde veriyoruz. İştahlı ve meraklı bir kedi. Eğer öğünlü vermezsek kilo alabilir düşüncesiyle kontrol etmeye çalışıyoruz.

Zeytinbey

öğün şeklinde veriyorum ben de. hem sürekli tabağı dolu olduğunda mama uzun süre kaldığında bayatlıyor tadı değişiyor bu kez yemeyi reddediyor. taze taze öğün şeklinde vermek en iyisi bence

msfkaya

Veteriner yavru kedi için devamlı önünde dursun çok hareketli oldukları için şekerleri düşerse mamadan karşılıyor diye bişey dedi benim devamlı önünde duruyor şu an

meov

benimki 4 aylık. tam dolduruyorum. canı istedikçe yiyor. fazla kilo aldığını hissedersem öğüne geçerim.

bellaarthi

sabah uyanınca 1 çay bardağı dolduruyorum uyuyana kadar bitiriyor uyumadan önce de 1 çay bardağı koyuyorum