Kedi Almayı Düşunuyorum Temel Eşyalar

_Berat_

ılk önce selamlar, kedi sahipleneceğim bunun için temel eşyalar ve fiyatları uygun mama fazla pahalı olmasın ortalama bişeyler ne pahalı ne ucuz.yazarsanız sevinirim 🤗

48 CEVAP

beyzathemoc1

Evde cam yatağında yatmayacaksa sokakta işkence edilsin daha iyi :D yazık ben öğrenciyim bursumla bakıyorum iyi ki kurtardım sokaktan file o bu şu hepsi zamanla yavaş yavaş oluyor bi ay bi cams diğer ay diğer cama takılsa bile rahat hallolur her şey önemli olan ona sıcak ve güvenli bir yuva sağlamak

simbakedi

merhaba, daha yeni birine kedi sahiplendirdiğim için size de öneride buluniyim hemen.

  • öncelikle iç-dış parazit. bunu belediye veterinerine götürüp ücretsiz yaptırabilirsiniz sokak kedisi olduğu için yapacaklardır. sahiplenecek misiniz gibi laf yaparlarsa soğuk günlerde birkaç günlüğüne eve alıcam dersiniz. ben gerçekten birkaç günlüğüne evime aldım ve iç-dış parazit yaptırdım aynı zamanda hastaydı antibiyotik şurup yazdılar eczaneden onu alıp verdim kediye. ama başka bir evden sahiplenecekseniz bunu yapmazlar.

  • ikinci olarak tuvalet. tuvaletler çok pahalı. benim kullandığım tuvaleti ben 100tlye almıştım şu an 270 mi ne olmuş :') 1 kere alacaksınız zaten en az 2 sene götürecek bu sizi. o yüzden iyi ve büyük bir tuvalet öneririm kesinlikle. kediniz çok büyürse sığmaz, tekrar değiştirmeniz gerekir. benim kedim aşırı büyüdü şu an tam geliyor bu tuvalet. linkini boşluk bırakarak atiyim, siz boşlukları silip bakın. ayrıca istanbuldaysanız gel al fiyatları çok daha güzel. oradan bakarsınız. eğer kürek vermezlerse almanız gerekiyor ama %90 geliyor kürek de. benim gönderdiğimde geliyor olması lazım bize gel-alda vermişlerdi.
    https://www.a mazonpet center.com/a mazon-kapali-kedi-tuvaleti-gri-l

  • mama olarak bütçenize göre değişir. burada öneri yapılmış sanırım, birini almanız yeterli. tavsiyem 5 tlniz oldukça kasaptan ciğer, tavuk, et, balık vs alıp haşlayıp vermeniz. baharatsız şekilde haşlayıp suyuyla verin çokkkk yararlı oluyor. bu arada nd yaş mamalar a mazonda prime ürünü (orijinal) ve 10tl. çoğu yaş mama petshoplardaki vs 10tlden fazla ve bu kadar kaliteli değil. ayrıca felicia konserveler de gayet güzel.

  • kum olarak da ilk önce aciliyetten getirden söyleyebilirsiniz. lindo catin pembe paketi 40 tl ve 10 litresi. kötü de değil ben memnun kaldım valla shajdakshjd kupon falan gelirse daha iyi olur ben kuponla 26 tlye aldım. bimde vs de geliyor ucuz kumlar, idarelik bakarsınız sonra deneme-yanılma doğru kumu bulursunuz.

  • kedinizin sorunu yoksa iç dıştan sonra 2 karma aşısı yapılıyor. daha dün sordum
    bu arada söylenenlerin hiçbirine ben de katılmıyorum burada sokakta baktığım kediler kar yağdığında sokakta kaldılar diye ağladım kaç gün, herkes kar topu oynarken camdan bakmaya bile gönlüm el vermedi. annem vs abarttığımı söylese de böyleydi maalesef. sokakta beslediğimiz hayvanlar daha ne kadar kötü mamalarla beslenebilir sanki, en azından bu karda kışta evde olsalar daha mı kötü? biri hasta oluyor sonra kalan 10 tanesi yine hasta, biri açık gözlü oluyor yemek buluyor ama diğeri çekingen oluyor korkuyor her şeyden o hemen güçsüzlükten ölüyor. küçücük yavrular yavru doğurup duruyor. biz hangisine yetişelim, hangi birini kısırlaştıralım ya da sahiplendirelim? 1 tane kedi eksilince ben artık 10 kilo mama mı alıcam sanki, hayır. ben yine 15 kilo almaya devam edicem ama en azından 1 tanesinin artık evi var diyebilicem. o zaman bu "kaliteli" bakmayacaksanız almayın diyenler orijenden aşağı mama kullanmıyordur diye tahmin ediyorum? ever clean kumlar havada uçuyordur falan. öyle olması gerek yani. tabiki insan hiç bütçe ayıramayacaksa sahiplenmesin çünkü bunların mamalarına, kumlarına, aşılarına her zaman zam geliyor. ayrıca ani bir hastalıkta da giden paranın haddi hesabı yok. bunlar göze alındıysa mamanın kalitelisi şuyu buyu önemsiz. elinizdeki miktara göre en kalitelisini alın yeterli. herkes çok iyi mamalarla besleyemez, biz de beslemiyoruz. ama bunlar göze alınıyor zaten

_Berat_

yorumunuz için teşşekürler

_Berat_

beyzathemoc1,
yanĺiş telafuz ettiğim için özur dilerim ilk önce düşük maliyetle kurtulmaya çalişmam . fazla pahalı olmasın istedim yanliş telefuz ettiğimden sizinde yanliş anlamaniz normal . sadece fazla pahalı olmamasıni söylemek istemiştim. İyi akşamlar.

_Berat_

alfa_s,
teşekkürler

Palyaco

Kedi tuvaleti kapalı kum porselen mama kabi ve şu kabı mama olarak uygun my food

alfa_s

Yavru bir kedi sahiplencekseniz alacaklarınız dışında aşı masrafınız da oluyor kesinlikle önem arz eden şeylerden biri https://www.suzionline.com/kedi/kedi-asi-fiyatlari-2022-veteriner-muayene-ucretleri/ buradan daha iyi bilgi edinebilirsiniz kedinizde bir hastalık söz konusuysa değişim sağlayabiliyor tabi veteriner ücreti

Betulb97

Bazı çok bilinen internet sitelerinde tüm eşyalar set olarak satılıyor, öyle daha ucuza alabilirsiniz

Ayman

En önemli mama kaliteli bir mama alın tuvaleti kesin kapalı ve xl alinki bu seferlik olsun küçük alırsanız ilerde değiştirebilirsiniz. Mama kabı ilk etap ta evden kullanabilirsiniz ama lacaksaniz plastik olmasın kum iyi topaklanan kum olsun daha uzun süreli oluyor

alfa_s

Blue hpood her kedi sahiplenmek isteyenlere aynı şeyleri yazıyorsunuz ama bu dediklerinizi ucuz yollu da haledilebecek şeyler bunun için insanlar temel ihtiyaçları yazıyor ve oyuncakları t rendyolda setli halde bir sürü oyuncak alınabiliyor hastalık durumuna gelince gerçekten benimseyen evladı gibi görür ve bir şekilde haledilir görüyoruz İnstagram da yardım toplayanlarıda o yüzden insanların heveslerini sevgisini kırmasanızmı acaba ?

blue_hpood

alfa_s çok maliyetli, balkonlara file yaptıramıyorum deyip de üç gün sonra zırlayacağına sahiplenmesinler. o hayvan o balkondan düştüğünde, veteriner şu kadar istedi, kalçası kırıldı vs diye burada bir sürü başlık açılıyor. yarın bir gün fip kaptı diye instagramda ağlarlar. bütçemizi aştı artık bakamıyoruz diyerek yavru sevdaları geçince kapıya konanlardan da bahsetmiyorum bile. hayvanı alıp eve alıştırıp sonra terk edeceklerine sokakta kalsın daha iyi.
ayrıca size katılmıyorum, sokakta kalıp yaşam şansı olabilir veya doğrudan ölebilir. balkondan düştüğünde bir sürü acı. önce bunları halletsinler. beş kuruşu olmadan çocuk yapan tipler gibiler.

Trifane

Kedi kumu, kapalı tuvalet, mama, mama kapları, tirmalama tahtası ve eğer ayrı bir oda planlayacaksaniz yatak gerekecektir. Mystic mama asla almayın bildiğiniz ishal yapior. Tecrübeyle sabit. Denedik 1 gün içinde ishale sebep oldu. İçeriğini de beğenmedim .

beyzathemoc1

Ben şahsen mama kabını kum kabını onu nunu ucuza getirir kaliteli mama alırım çünkü asıl olay mama kum kap değil kaplar hastalığı tetiklemez

beyzathemoc1

Mama su kabını bence hazır almayın evdeki normal cam ya da metal kaseler iş görür kum kabını bir kere alıyorsunuz ve yıllarca onu kullanıyorsunuz o yüzden büyük güzel bir kap alın ilk sahiplendiğinizde aşılar box eşyalar derken çok masraf oluyor mamayı mystic alabilirsiniz ama sonra mamayı kaliteli alın ki ekstra veteriner masrafı çıkmasın kedi 6 aylık olunca malt diş bakım malzemesi ve tarak alınacak box u klasik alın astronot çanta filw çanta vs çok saçma ve zararlı standart box alın iç dış parazit ve karma aşıyı sakın aksatmayın çok önemli

beyzathemoc1

Bozita öneririm fiyat içerik olarak gayet iyi bence