Kedimi Kısırlaştırıcam Sorum Var

iremdemir16

Kedimi kısırlaştırıcam 10 buçuk aylık erkek. İç dış parazit zamanı ile aynı vakite denk geldiği için veterinerimiz kısırlaştırma öncesi yaparız iç dış paraziti dedi, bir sakıncası olur mu. Ve kısırlaştırma süreci nasıl oluyor nelere dikkat etmeliyim. Narkoza kedim dayanabilir mi tehlikesi varmış sanırım

6 CEVAP

Zeke

Karma aşısı tamamsa, ki yaşı itibari ile tamamdır muhtemelen, bir sorun olmaz diye biliyorum.

Kısırlaştırma içinse şöyle bir başlık açmıştım, okumanızı tavsiye ederim. Öncesi, sonrası önerileri var. Yaşadıklarımızı bire bir anlattım. Yardımcı olacaktır mutlaka.
Bizimki dişi içindi ama zaten erkek kedilerin daha kolay geçiyor:)
Şimdiden çook geçmiş olsun 🌸

https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/117663-disi-kedi-kisirlastirma-sonrasi-yasadiklarimiz

iremdemir16

Çok teşekkür ederim okuyorum şimdi, evet aşıları tam sadece lösemi yaptırmadım tehlikeli olduğu için

Lils

Sıkıntı olmaz iç-dış parazit yapılması. Narkozdan uyanamama küçük bir risk ama var. Gaz anestezi ile daha da düşürülebilecek bir risk

Zeke

Lösemiyi ben de yaptırmadım. Bilmiyorum tek kedi diye ve biz de her dk sokak sokak gezmediğimiz için gerek duymuyorum, şimdilik fikrim bu.

Size attığım linkte alta yazılan yorumları da okuyun, çok nokta var dikkat edilmesi gereken ve bence hepsi yazılmış.
Birçok fikir edinirsiniz.

Narkoz için de korkmayın, evet minicik de olsa kötü bir ihtimal var ama bu hayattaki hiçbir şeyin %100 garantisi yok.
Bir de zaten kediniz ameliyata girmeden kan testi yapılacak, sonuçları ameliyata uygun bulunmazsa almıyorlar.

Bizim veterinerimiz tek tek gösterip açıklamıştı, içim rahat kafamda soru kalmadan emanet ettim kızımı onlara. Siz de sonuçları mutlaka görmek isteyin ve açıklamasını duyun bence. Tamam iyi ya deyip girmesin yani derim.

@lils in dediği gibi gaz anestezi en rahatı en hafifi. Seçeneğiniz varsa onu seçin.

blue_hpood

iç dış hakkında bilgim yok ama bu ay yaptırmasanız da çok sorun olmaz. kan testi mutlaka yaptırın. gaz anestezi isteyin. geçmiş olsun.

Jabbar

Ameliyat sonrası veterinerin dediği saatten önce yemek vermeyin kusabiliyor