Dişi Muhabbet Kuşu Yaşlılık Ve Çiftleşme

Biri erkek ve biride dişi muhabbet kuslarimiz çok iyi anlasiyolardi ama su siralar sorun yaşıyorlar erkek kuş kızgınlıkta dişi olan 5 yaşında galiba belkide daha fazla ondan mi bilmiyorum istemiyo eşini strese girmiş kanatlarini açıyor gagasini çıtırdatiyor ayaklarida çok sıcak bazen öpüşüyolar kafalarını kasiyolar falan ama erkek omzuna dokunuyo üstüne cikmak istiyo falan disi kuş kaciyo ısırıyor bu sabah baya kavga ediyolardi ayri kafeslerdede durmuyolar ne yapsak ki bilemedim

4 CEVAP

O kadar çok kavga etmiyolar aslinda ama ben yinede ayirdim farkli kafeslerdeler şuan
Cevap için teşekkürler 🌸

aslihan_e

Benim birkaç kuşum yumurtlarken öldü, ondan sonra dişilerle erkekleri ayırdım. O yüzden uyarmak istedim. Genç kuşum bile öldü yumurtlarken. Ablamın 2 kuşu da arada kavga ediyordu, bir gün öldürmüş eşini, o yüzden o konuda da uyarmak istedim. Ben çok kötü kavga ettilerine de şahit oldum ama sizinkiler öyle değilse ayırmayın isterseniz siz bilirsiniz. Ama dişiler yumurtlamaya devam ederse zaten en fazla 5'e kadar falan yaşıyorlar, belki 6, erkekler uzun yaşıyor. En yaşlı erkek kuşumuz 16 yaşında ölmüştü. Siz yavru istiyorsanız genç bir dişi alsanız iyi olur.

aslihan_e

Ayırın, o yaşta kuşun yumurtlaması ölmesine neden olabilir. Ayrı kalmaları en iyisi.

aslihan_e

Ayrıca çok kavga edince birbirlerini öldürebiliyorlar