Kedimin Dişinde Çürük Var

Warriorsans

Arkadaşlar jelibonun (6 aylık dişi) köpek dişlerinden birinde böyle bir çürük var. Süt dişi değil süt dişini döktü. Ben dr animal spreyle ve pamukla siliyorum dişlerini ama çürük geçmiyor tabi ki. Bu diş zamanla daha fazla çürür mü? Ne yapılması gerekir? Şu an kızgınlıkta kızgınlığı geçince 1 hafta sonrasında kısırlaştırma ameliyatı olucak. diş daha da çürüyüp çekilmesi gereken bir duruma gelir mi? Yada hazır anestezi alıyorken çekilmesi daha mı iyi olur? Yada hiçbir sorun olmaz mı böyle kalsa mı?

17 CEVAP

Lokumcukk

Biolineın peynir aromalı diş macunu fırçası seti var onu kullanıyorum Kedim tabiki sevmiyor bebekkenden alıştırmak gerek Biz daha önce kedi diş jeli sürüyorduk o fırçalamak kadar etkili değildi Benim kediminde biraz sararmıştı dişleri veteriner arkadakilerdede tartar olduğunu söyledi her gün düzenli fırçalarsan düzelir dedi ben mecbur her gün zorla fırçalıyorum cidden tertemiz oldu

gokhansultan

Aaaa çok geçmiş olsun. :( konu hakkında bilgim yok ama umarım çekilmeden dişi kurtarmanın bir yöntemi vardır.

Warriorsans

Çok sağolun, aslında yetişkin dişi çıkalı daha 1 2 ay oldu neden çürüdü hiç bilmiyorum 🥺

Lokumcukk

Veterinerimiz diş taşı için kısırlaştırmada anestezi verdiğimizde dişlerinide temizleyebiliriz demişti Çürük için de öyle yapılabilir belki veterinerinize danışın Ama bence mutlaka kediler için olan diş macunu ve fırçasından alıp fırçalayın ben dr animal diş jeli hindistan cevizi yağı hepsini denedim hiçbiri macunla fırçaladığım kadar etki etmedi

Warriorsans

@lokumcukk evet bende diş macunu almak dişlerinş fırçalamak istiyorum arayıştayım biraz siz hangi ürünü kullanıyorsunuz acaba? Veterinerimede mutlaka danışacağım dişin konusunu ama açıkçası tek kişinin görüşü yerine buraya da sormak istedim. Gittiğim klinikteki sevdiğim hekimimiz ayrılmış diğerlerini hiç bilgili bulmuyorum açıkçası :/

Warriorsans

@lokumcukk bioline yada trixie arasında kaldım ama t r e n d y o l kuponumla bioline çok uyguna geliyor madem işe de yarıyor onu alayım bari iki kedimde de kullanırım. Bizimkiler de pamukla silerken hiç sevmiyorlar ama bir şekilde siliyordum. Teşekkür ederim öneri için

Lokumcukk

Rica ederim ağız kokusuda varsa bio petactive hexidini kullanabilirsiniz

Warriorsans

@lokumcukk o ürünü kullanıyoruz ama genel olarak bir etkisini görmedik, yinede önlem amaçlı kullanıyorum elbet az çok etkisi vardır diye

teddybal

Gimcat kitten paste kullansanız da iyi olur bence, yavruyken iyi beslenemedikleri için sokaktaki yavruların dişleri çabuk çürüyor sanırım, Gimcat kitten paste'de iyi bir kalsiyum desteği olurdu.

teddybal

Pamukla ben de beceremiyorum önler yine siliniyor ama arkaya giremiyorum (Dr.animal'la deniyorum bu arada), beyzathemoc https://ty.gl/9cydxjj8mx linkteki ürünü önermişti disk pamukla kullanıyormuş ama ben pamukla beceremediğimden bunun yanina diş fircasi da araştırıyorum, parmağa takılan kıl fırçalar daha kolay fırçalama sağlar gibi bir intiba oluştu şu an sanırım onlardan alacağım bu jelle.

Warriorsans

@teddybal aslında vitamin destekleri veriyorum ama dediğiniz ürünü de almayı düşünüyorum t r e n d y o l mega kuponlar başladı ya oradan almayı düşünüyorum yarın kupon alabilirsem onunla alayım dedim. Diş için de az önce bioline diş macunu ve fırçasını aldım inşallah işe yarar

teddybal

Gimcat kitten paste 62 lira ty f rogpette dün ben de aldım, daha uyguna düşmüyor artık malesef :/ Bu arada benim diş bakım soruma çok güzel öneriler geldi okursanız, ben de rocs bebek fırçası almaya karar verdim 29 liraymış fiyatı da ( https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/121407-en-kolay-ve-hizli-fircalama-saglayan-dis-fircasi-kedi )

Warriorsans

@teddybal teşekkür ederim şimdi baktım bende. Macunu da yarın alırım en azından 25 tl kupon kazansam baya uyguna gelir ben o şekilde alıyorum artık her şeyi. Saat 18.00 da mega kuponlar geliyor hep 25 tl alabiliyorum bazen 50 ama üstünü alamadım hiç. Alt limitsiz

Warriorsans

@teddybal birde biofeline kitten paste var acaba o nasıldır gramaj olarak 100 gr gimcatten baya hesaplı olur ama iyi midir onun kadar bilmiyorum

teddybal

O da olur eğer yerse içeriği güzel, ben de aldım ama yavru olan yüzüne bakmadı mecbur yine Gimcat sipariş verdim bunu aşkla yiyor :D Belki Jelibon sever Biofeline'i.
Ya o mega kuponları sizden duymuştum, geçen ay denedim hep erken girdim dediğiniz gibi, 10 lira şampuan kuponu, 10 lira cilt bakım kuponu, 10 lira ty.milla giyim gibi şeyler vardı sadece, hala çok gizemli geliyorlar bana o yüzden ndjjdjd ama maşallah diyeyim 50 lira da 100 lira da çıkar umarım size :))