Acilllll Yardımcı Olur Musunuz

Kayaardi

Arkadaşlar sokak kedimiz var kavga edip geliyor kulagı baya bir yara oldu NEO CAF Mavi sprey sıkıyorum geçmiyor ne yapmam gerekli

16 CEVAP

Warriorsans

Baya kötü duruyor kulağı. Kavgadan dolayı olduğuna emin misiniz? Biraz yanığa da benzettim ben. Batikonla silin ve hametan/madeccasol gibi bir krem sürün. Yalnız kedi kremi yalayacaktır bu da hiç iyi olmaz. İmkanınız varsa bir veteriner hekimden yardım almanız ve en azından kulağı iyileşene kadar gözlem altında tutmanız belki gerekirse boyunluk takmanız çok iyi olur. Çünkü kulağı gerçekten çok kötü duruyor ve vücudu da enfeksiyon kapabilir ve geri dönüşü olmayabilir. İnşallah iyileşir 🙏

cyesims

Ha ama goturemem diyosaniz benim hayvanim demeyin sahibiyseniz goturun bakamicaksaniz da sahiplenmeyin. Spreyle olacak duzelcek bi yara degil bu. artik her köyden otobus lutfen bir gununuzu ayirip gidin

D-O

Batikon ve fucidin antibiyotikli krem surebilirsiniz ama bence buyuk bir yaraya benziyor o yuzden veteriner hekimin gormesi iyi olur

edmrcglu

şimdi veteriner hekim görüp tedavisini yapsa yara kapanınca siz batikon falan sürseniz daha iyi olur gibi baya derin bir yara oluşmuş

Kayaardi

Bulundugumhz yerde veteriner yok maalesef cok kücük bir ilçedeyiz baticon süreyim bir de

Kayaardi

Kavga oldugunu düşünüyoruz köy gibi bir yerdeyiz pek insan yok araç yok büyük erkek kedi geldi buralara ondan korkuyor o kediden süphe ettik aynı dişi kedi peşinde koşuyorlar da

Palyaco

Veterinere gösterin ciddi yaralanmis

cyesims

Yara artık yara degil ülsere olmus hemen gidin

cyesims

Kulagindan iceri ilerlemis kedinin kanina gecerse enfeksiyon sepsis dedigimiz ölümcul tabloya yol acabilir zaman kaybetmeyin

cyesims

Her köyden otobüs var veya otostop çekin ay benim canim acidi hayvana cildiricam bi yol bulun

Gitaradam

Bu yara değil ötesi.köpek kapmış gibi. Baticon furacin kar etmez acile gidin bence veteriner yoksa. Ben yıllar önce götürdüm baktılar sağolsunlar. En azından mikroptan arındırırlar. Off ya ne fena olmuş garibim

Aysenuraslan2

Kulağı baya kötü durumda. Veteriner görmeli. İmkan yok diyorsunuz fucidin krem yaraları iyileştirir. Ama benim değinmek istediğim nokta enfeksiyon riskine karşı mumkunse iyileşene kadar evinizde misafir etmeniz🙏

Kayaardi

Teşekkürler arkadaşlar yardımınız için

cyesims

Acil veterinere gidin lutfen baska ilceye bir sekilde. İnsan kremleri evet kedide ise yarar bazen ama ben doktorum 100 cesit krem var her krem her yaraya olmaz. Mazallah enfeksiyon durmazsa kedi kulagindan olur hatta enfeksiyon kanina gecebilir bir sekilde gidin veterinere

Sarı kantaron medicasol neo caf iyi geliyor önce bölgeyi ılık su ile temizleyin 12 saatte bir neo cafı kullanın iyi gelecektir.