Gogus Tasmasi

goknur

Kedim bugun kapiyi bir anlik acik bulup disariya kacmis her yeri aradik bulduk sonunda korkmus her yerini camur etmisti. Disarisini cok merak ediyor her firsatta balkona disariya cikma planlari yapiyor balkon cok yuksek oldugu icin dusucek korkusuyla bizim gozetimimizde yarim saat kadar cikiyor ama yetmiyor ona demek ki bu tasmayi kullanan ve ya cevresinde kullanan gordu mu bunu alip gezdirsem onu nasil olur diye dusunuyorum hem o hem ben mutlu olucam. Burda yavru kedi yaziyor kedi buyudukce bu gogus tasmasida genisletilebiliyor mu mesela. Bu siteden almicam. Bu sadece ornek. Cevaplariniz icin tesekkur ederim simdiden.

15 CEVAP

Lunapo

Bizim komşumuz kullanıyor bunlardan tasmayı takıp omzuna alıyor kediyi parka kadar parkta gezdiriyor eğleniyorlar verdiğiniz eğitime de bağlı o biraz

goknur

Veterinerede bir danisayim almaya niyetim var cunku az once kapi acildi hemen kostur kostur gitti kapiya cok merakli cok markete gideriz beraber :D :D

MiaDamlaa

Veteriner e sormayın bence kedi gezdirilmez diyolar çünkü :d

goknur

:D ben tavsanini bu sekilde gezdireni gordum kedi ne ki

Zeynooo

Ben trixie di sanirim siyah tam saran gövdesini ondan aldım memnunum

iselas

Ben başka bir markanın benzer bir ürününü kullanıyorum. Kediniz söylediğiniz gibi evinden hiç çıkmıyorsa korkuyor zaten ilk başta sadece koklayarak yavaş hareketlerle geziyor.Daha sonrasında ise sizin onu yönlendirmenize alıştığı için çok fazla sorun çıkarmıyor kediler akıllı hayvanlar çekelemenin ona bir fayda getirmeyeceğini zamanla anladığından denemeyi bırakıyor ama bir köpek değil sonuçta o istediği yere gidecek sizde peşinden gideceksiniz mecburen :) İlk zamanlar gerçekten dışarıda çok korkabiliyor kalabalık ve çok insan olan yerlerde gezdirmeyin ürktüğünde kaçmaya çalışır ve sizde canı acımasın diye tasmayı bırakmak zorunda kalabilirsiniz.Alışana kadar sakin yerler seçin

Biz daha once kullanmistik ama bence almayin ben guvenemiyorum ben disarda gezdirmemistim kacar diye evde deneme yaptim ama huysuzlanmisti

MiaDamlaa

Bende aldım bunu morunu bende evde deneme yaprim ama çok hızlı koşan hayvan oldukları için elinden kaçıyor canı acımasın diye mecbur bırakıyorsun kısacası disarda gezdiremezsin imkansız bişi :) Benm kedim tasmayi çok sevdi ama balkonda bi kelebek sinek gördüm mü coşuyor koşuyor disarda düşünemi yorum bile:)

goknur

Biraz sabretseydiniz belki olurdu sonucta pusette sevmiyorlar ama mecbur duruyorlar icinde :)

yasement

Evet ayarlanabiliyor boylari tabi. Bizimki baska bisey ama hepsinde ayari var resimde gorunuyor zaten

goknur

Siz kullanabiliyormusunuz peki. Benim kedim disarida o kadar hareketli degil daha cok koklama asamasinda oluyor. Ben onu cok kucuktu sokakta buldugumda 1.5 aylikti daha karninda tuyleri henuz cikmaya baslamisti pembe pembe gobegi goruluyordu o yuzden disarisini hic bilmiyor ve asiri merakli diger sitelerde daha uygun fiyati bi alip denemek istiyorum aslinda. Persembe vete gidicez asimiz var onada bir soruyim ayni cinste kedilerimiz ona gore alip deneme taraftariyim biraz sabirla olabilir diye dusunuyorum :)

yasement

Kullaniyoruz ama bahcede ve balkonda kullaniyoruz. Disari bi kez cikardim baska evlerin bahcelerine girdi hep zor aldim.d benim de disarida daha calismam lazim.d

goknur

:))) sabirla olabilecek bisey bence :) benim kedim kucukken zilli tasmasi vardi ilk taktigimda ortalik ayaga kalkti o zili yakalayim diye neler yapiyordu istemiyordu onu boynunda bizde takiyorduk israrla cunku cok kucuk isminide bilmiyor giriyordu girdigi yeri bulamiyorduk zil sesine buluyorduk sonra savasmayi birakti alisti simdi cikarttik zili zaten cok gurultulu evde lapir lupur kosuyor :)))

yasement

Cabuk alisir o zaman bu tasmaya da bence:) bizimkine cunku evde hic tasma takmiyoruz yine de yabancilamiyor sizinki alisikmis boynunda bisey olmasina. Zillileri biliyorum ya cok tatlilar.d

goknur

Tesekkur ederim