Acana 340 Gr Mama

Gunesyildirimm

Denemek için acana first feast in 340 gramlığını aldım eğer kedime iyi gelirse 1.8 kg likten 3 tane alacağım ama bu 340 gramı şu anki mamayı kesip bitene kadar mı kullanmalıyım? Aşamalı geçiş yapayım desem mamanın miktarı etkisini anlamak için yeterli midir? Ya da 1 öğün mü vermeliyim sadece? Kafam çok karışık. Ne tavsiye edersiniz? Şuan nd kitten tahılsız tavuk ve narlı kullanıyoruz geçiş döneminde öncesinde yediği yaş mama ishal yaptığı için probiyotik kullanıyorduk ve nd ishal yapmamıştı. Az tahıllıdan geçiyordum nd ye. Bir de eve ilk geldiğinde yani 2.5 aylıkken direkt yeni mamasını koymuştuk ve hiçbir şekilde kusma ishal problemi yaşamadık. Prochoice du o maması da. Yani öyle aşırı hassas sindirimli bir kedi değil, ama 2.5 aydır bizimle. Çok sık mama değiştirmenin de iyi olmadığını biliyorum ama acana nd den daha iyi ve bu son yavru maması olacak, sobra kısırlaştırıp kısır mamaya geçeceğim o yüzden iyi bir mama olsun hem de tek çeşit iyi değil diye acanaya geçmek istedim. Çok yazdım başka konulara girdim okuduğunuz için teşekkürler 😊

7 CEVAP

simbakedi

340 glık mamayı tadımlık verin, eğer yerse büyük pakette geçişi uygularsınız. sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum ben de nd tavuklu kittendan acana pacificaya geçiş yapmıştım. benim kedim yeni mama görünce eskisini direkt ayırır yemez, 1 kere kokulu oldu kakası o kadar sonra sorun yaşamadık hiç. acananın pacifica, wild prairie ve grasslands mamalarını da kullanabilirsiniz o mamaları yavru/yetişkin/kısır kediler yiyebiliyor. hatta pacifica daha çok öneririm bütün acana serileri arasından

Merhaba bende sizin gibi ilk yavru kediler için nd nin tavuklu narlısıyla başlamıştım. Daha sonra acana first yavru kedi mamasına nd ile karıştırarak geçiş yaptım. Kedimi 7 aylıkken kısırlaştırdım. Şuan kedim 9 aylık ve acana first e devam ediyorum ama acana pacifica ile karıştırarak veriyorum. 1 yaşını geçene kadar da bu şekilde beslemeyi düşünüyorum. 1 yaşını geçtikten sonra kedimin kilo durumuna göre kısırlaştırma mamaları düşüneceğim. Tecrübem bu şekilde. Tabi her kedi farklıdır benim kedim de geçişlerde hiç ishal problemi yaşamadım. Mamaları karıştırarak geçiş yaptığım için sorun olmadı.

Gunesyildirimm

Aaa aynı süreçlerden geçmişiz, mamaları olsun, 7 aylıkken kısırlaştırma olsun. Gerçi benimki daha 5 aylık 2 aya kısırlaştıracağım. Kısırlaştırdıktan sonra hangi mamaya geçmeliyim yavru kedi mamasına devam mı etmeliyim yoksa kısır mamaya mı geçmeliyim diye çok düşünüyordum, ben de sizin gibi yapayım o zaman çok teşekkürler💖

Gunesyildirimm

Pacifica ile first feast arasında kaldım ama şuan acanada stok sıkıntısı var, 2 sitede bulabildim 4.5 kg, ki birinin de skt si martta bitiyor. Pacifica yı hep yer ama yavru mamasını büyüyünce yiyemeyeceği için bunu tercih ettim. Bi de en son ton balıklı yaş mama yediğinde ishal olmuştu, ton balığına mı markaya mı yoksa genel olarak balıklara karşı mı bir hassasiyeti var bilemediğim için direkt full balıklı mama almayayım dedim. First feastte %21 balık var, balığa alışması için iyi olur gibi düşündüm. Ay bi de aklımda şöyle bir soru da var, bir daha başlık açmayayım burdan sorayım bari. Pacifica kısır kedilere uygun mudur? All life stages diyor ama ağır geliyor diyenler de var kafam karıştı.

simbakedi

evet kısır kedilere de uygun, biz de kullandık çok memnunduk ama zamlardan dolayı artık almıyoruz :') ağır gelmesi şu yönden olabilir, et çeşitliliği çok. her kedi bu kadar fazla eti kaldıramayabilir. örneğin nd monoproteindir tavuklu yazıyorsa içinde balık bulunmaz ama acanada balıklıysa içinde 40 çeşit balık vardır bizim bile adını bilmediğimiz :D o yüzden eğer kedinize first feast ii gelirse sorun yaşayacağınızı sanmıyorum çünkü first feast çorba gibi ahsbjdhjasb
https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/100845-kisir-mamadaki-degerler
değerler konusunda endişeleniyorsanız ben böyle bir başlık açmıştım, biofeline urinary tablet kullanıyoruz ayda 2 kere falan veriyorum max, önlem amaçlı. ancak acanda da kızılcık bulunuyor her mamasında. bence kediye iyi geldikten sonra alınabilecek en iyi mama. proteinden çok önemli olan karbonhidratın düşük olması ki bu da acanada baya düşük.

Gunesyildirimm

Teşekkür ederim, umarım acana iyi gelir de kısırlaşınca pasifica ile devam ederiz🙏

Gunesyildirimm

Teşekkür ederim, umarım acana iyi gelir de kısırlaşınca pasifica ile devam ederiz🙏