Kedim Su Icmiyor Şırıngayıda Denedim

Rumeysa31

Kedim su icmiyyor siringayida denedim ama icmiyo zorluyorum kaciyo korkuyo gibi kuduz dicem daha minnacik kuduz olamaz bide arka bacagini isirip duruyo neden ?

19 CEVAP

Sutunannesi

Kediniz eve yeni mi geldi

Sutunannesi

Umarım bir sorunu yoktur Pamiranın çünkü su problemi bir çok hastalığı beraberinde getirebiliyor. Mesela benim kedim de aksine çok fazla su içiyor. Veterineriniz daha ayrıntılı bilgi verecektir. Suyunu mamasının yanına koyun yemek yediğinde suyunu da içeceğini bilsin. Önüne su kabını koyup parmağınızı kaba batırıp yalatabilirsiniz böyle böyle derken kafası su kabına gidecektir. Peki ne sıklıkla idrar yapıyor yani hiç su içmiyorsa çok az yapıyordur diye düşünüyorum 1 kere falan?

Anonymus827062

Neden zorla su icirmeye calistiginizi anlamadim:) hayvan susamadikca su içmez. Çoğu zaman yetişkinler bile şu içmiyor. Ki bir yavrudan bahsediyoruz. Havanın aşırı sıcak olmamasının da etkisi var. Su içme gereği dogurmuyor olabilir. Kendi haline bırakın. Mutlak surette istediği zaman icecektir. Siz kabına suyunu koyun yeter...

reyhany114

Siz ona suyunu koyun mamasinin yanına o içer zorla yapmayın çok içmezler zaten

Normalde 1-2 aylik kediler su icmeyi pek sevmezler ama artik 3 aylik diyorsunuz su icme duzenini ogrenmistir.cam bir kapta su verin koydugunuz su miktarini kalemle cizin aksam bakin ne kadar su icmis.
Birde musluktan mi su veriyorsunuz?
Musluk suyuysa birde hazir su deneyin isterseniz.

Ozzge

Kedinizin tedirgin olmayacağı, evin birkaç yerine daha su koyun .gösterin ona parmağınızla suya dokunun onun ağzına sürün konuşun yumuşak sesle.denediniz mi ? Yeni bir kediyse alışma sürecinde normal ama değilse iyi değil gerekirse sık sık az az şırıngayla takviyeye devam

Ozzge

Isırma derecesinde sık sık kaşınıyorsa piresi vardır .Yoksa egzama mantar da kaşıntı yapar başlangıcı olabilir

Rumeysa31

Tessekkur ederim evet kedi yeni 1 hafta 1 gun oldu geleli sokaktan aldim ama eve alisti su icmiyor deniyorum ama bisiler daha denicem kuru mamayida yiyemiyor yarin veterinere gidicek pamiramiz inslh bisiyi yoktur

Rumeysa31

Ya ben su anda çam pellet kedi kumunu kullaniyorum islandikca aciliyor kum talas oluyor gunde 1 veya 2 yapiyodur herhalde ama siklikla 3 defa buyuk yapiyo baya bi yiyo ama veterinere goturucem kesin insallah burasida kucuk bir yer ama inslh duzgun bi veteriner vardir

Sutunannesi

Peki siz evde yokken veya siz uyuyorken içiyor olabilir mi

Sutunannesi

Kendi kedimden örnek verirsem eğer kendisinin su kabı yemek kabının yanındaydı ve sadece yemek yediğinde su içiyordu. Şimdi mutfağa da içtiğimiz Bardaklara su koyduk. Nedense bizim içtiğimiz bardaklardan su içmek ona çok keyifli geldi. Ne zaman baksak bardağın başında su içiyor. İsterseniz şimdi deneyin su bardağınıza su koyun ve önüne koyun ya da ilk önce siz için ne içtiğinizi merak edecektir

Rumeysa31

Peki hemen deneyecegim ama suanda pamira uyuyor

Rumeysa31

Icmedi suyu :( tavuk suyunu denicem lnslh bu sefer icer

Kediniz kac aylik acaba?3aydan kucukse bazen olabiliyor su icmeme az icme gibi

Rumeysa31

Evet o civar sokakta buldum eve aldim kucuk bisi 3 aylik gibi bisi