Ne Yapmalıyım?

MinelG

Arkadaşlar kedim bana sadece saldırıyor.20 gündür benimle ama tek yaptığı saldırmak.Elime,ayağıma hatta yüzüme.Her yerim kan.Her şeyi denedim.Su sıkmamı bile takmıyor.En son elime kolonya sürdüm saldırmaya çalıştığı zaman kokudan kaçıyor.Ama şimdi hiç yanıma yaklaşmıyor.Bana yardım edin.Kedimle asla oynayamıyoruz,sevemiyorum bile onu.Evde küçük kardeşim var yanına bile yaklaştıramıyoruz.Ne olur yardım edin çok kötü durumdayım.

17 CEVAP

Sutunannesi

Kediniz yavruysa anlattıklarınız bana normal geldi. Muhtemelen dişleri kaşınıyordur ve bu yüzden elinizi ayağınızı ısırarak dişlerini kaşımaya çalışıyordur. Hayvanlar asla bilerek zarar vermeye çalışmazlar. Bence canınızı yaktığını farkında bile değil. Isıracağı oyuncaklar alabilirsiniz. Kediler 8 aylık olana kadar diş çıkartırlar. Yani o zamana kadar ısıtabilirler sizleri ya da başka bir şeyi. Büyüdükçe ve siz ona elinizle devamlı hayır hareketi yaparsanız vazgeçecektir

martha

karakteri öyle olabilir belki de

Sutunannesi

Üstelik 20 gün onunda yeni bir ortama alışması için çok uzun bir süre değil. Muhtemelen kendisi ortama ve sizlere adapte olamamıştır. Birbirinize alıştıkça ilişkinizin daha güzel olacağını ümit ediyorum

Sutunannesi

Kedim de o yaşlarda devamlı ısırmak istiyordu ki 3 aylık daha çok küçük şiddetin ne olduğunu bile bilmiyordur oyun amaçlı yaptığına emin olabilirsiniz. Kedimle oyun oynadığımız zaman (elimle oynuyor elimi yakalamaya çalışıyor ya da ben elimle kuyruğuna dokunarak onu sinir ediyorum) elimi ısırmak istiyor ama ben elimi sakladığımda elimi ısıramadığı için direk yüzüme atlıyor ısırmak için mesela. Dikkatini dağıtacak şeylerle oynatın. Mesela ipin ucuna sevdiği bir oyuncağını bağlayıp siz yürürken o ipi de sürükleyin oyuncağını yakalamak için koşturup enerjisini atacaktır.

ilknrdaisy

3 aylık kedi tam oyun zamanı size o yaptıkları isirmak gibi geliyor ama oyun, isirmak isteseydi tıslar saldırıdır, bu anlattığınız tamamen her kedi sahibinin yaşadığı dönem

nyancat

Kedilerin oyun şekli bu maalesef kedim 7 buçuk aylık bazen elimi ağzıyla tutup arka patileriyle tepiyor tırnakları uzunsa çiziyor biraz ama genelde oyuncakla oynatıyorum o zaman ele saldırmıyor bir de siz 3 aylık diyorsunuz o aylarda benimde kedim ele, yüze falan saldırıyordu özellikle dik dik gözlerine bakınca tehdit olarak algılıyorlar o zaman saldırıyorlar zamanla size daha çok alıştıkça tehdit olmadığınızı anlayacaktık

Bazi kediler hircin ve saldirgan oluyor hatta sizin ellerinizde ve ayaklarinizda derin issirik izleri birakabilir.bunu su sekilde engellemeyi deneyebilirsiniz:
Sizi issirdiginda kedinize yuksek ses tonuyla kararli sekilde hayir deyin normal ses tonuyla soylerseniz algilayamayabilir konusuyorsunuz zanneder ama siz onu uyaracaksiniz.hayir dedikten sonra alip yere birakin eger devam ederse baska koltuga gecin eger issirmaya devam ediyorsa baska odaya gidin ve kapisini kapatin miyavladiginda gidin kucaginiza alin sevin issirinca yine ayni hareketleri yapin bir sure boyle devam edin issirmalarinin azaldigini goreceksiniz

BElmas

Kedisi olan insanların kaderi bu maalesef :) alışacaksınız. Size saldıracağını anladığınız anda dikkatini başka yöne çekmelisiniz. Bizimki de böyleydi. Heryerimiz kan revandı. Çünkü erkek ve van kedisiydi yani hırçındı. Hala hırçın. 1.5 yaşında. Ama daha az ısırıyor. Hatta nadirdir. Büyüyünce düzelir. Karakteri böyle bence. Kabullenip huyuna gidin. Dişleri de kaşınıyordur. Yumaklar atın önüne çorap falan.

Miril

Oyuncak çeşitleri koyun önüne oyuncaklarla oynatın yapacak başka bir şeyler olursa size saldiracagini düşünmüyorum o oyun olsun diye yapıyordur size zarar vermek için değil ilgisini başka yöne çekin kağıttan top yapıp atın iple oynatın vs. Şimdiden eğitin yoksa ilerde umursamaz oluyorlar.

Novalun

Merhabalar. Kedinin ayağa saldırması oyun istediği anlamına geliyor. Yavru kedilerin yemek uyku gibi oyuna da ihtiyacı var. Enerjisini atması lazım. Günde bir saat kadar oyun oynatırsanız daha az saldıracaktır diye düşünüyorum. Benimkiler en çok düz iple oynuyorlar oyuncak yoksa o tarz bişeyle bile çok güzel oynuyorlar. Belki tek kediyse o yüzden de sıkılıyor olabilir. Canınızı sıkmayın. Umarım geçer :)

reyhany114

Benim kedim de böyle sahipleneli 1ay oluyor bi türlü alışamadı yaklaşmıyor yanimiza bizde her yolu denedik ama olmuyor sürekli saklanıyor kanepe altına hiç çıkmıyor daha hiç dokunup sevemedik

MinelG

Kedim 3 aylık.Sürekli sakince seviyorum.İlk zamanlar böyle değildi.Şimdi çok sert ısırıyor her defasında kanatıyor.Yüzüme saldırması garip geliyor.Furup dururken saldırıyor.Hafifçe itiyorum hayır deyip inadına tekrar üstüme atlayıp deli gibi ısırıyor.Oyun amaçlı olduğuna emin olamıyorum srtık

MinelG

Bi ara beni sevmediğini falan düşünüyordum ya.Çok teşekkür ederim.İlerki zamanlarda biraz daha sakinler yani dimi

ilknrdaisy

Evet bizim en çok oynadığımız oyun ipin ucuna oyuncak bağlayıp onu sallamak :))

ilknrdaisy

Hatta annem evin her tarafına yumak bağlamış canı sıkıldığında onlarla oynuyor