Kuşumun Ani Ölümü

kukicim

benim iki kuşum vardı.dün gece kafese çarpma sesi duydum hızlıca koştum dişi kuşum kendini kafese vuruyordu onu sakinleştirdikten sonra diğer kuşuma munise baktım kafeste eğiliyodu.bazen uyurken de yapardı.ama bu sefer ayakta duramıyor gibiydi.aldım hemen sarstım biraz.su serptim kendine gelir diye sarımsaklı su bir damla bile kendine getirir eger baygınlıksa dedi kuşçu amcam.içirdim ama işe yaramadı.munisim beş dakika içinde ellerimde öldü.evladımın hiçbir hastalığı yoktu.yemesi içmesi yerindeydi.yemleri darıları vardı.sadece anlamak istiyorum neden olmuş olabilir ben onu çok seviyordum

8 CEVAP

Superisi814

Merhabalar,
Başınız sağolsun diyelim ilk.
Hayvanlar da kalp krizi geçirebiliyor.Kusunuzun durumu bu muydu bilemem, ihtimaller dahilinde..

Siyamask

Başınız sağolsun
Benimde ilk aklıma gelen kalp krizi oldu. Benzer şekilde 2 kez kuş kaybettim. Sizinki gibi çifttiler. Erkek kuşumun vefatından sonra dişi kuşum tüy yolmaya başlamıştı. Sanırım 1 ay var yok peşinden vefat etmişt.

kukicim

dişi kuşum şu an sessiz duruyor öyle çiftleşmemişlerdi arkadaşlardı aynı kafeste.ona da bir şey olur mu yani

aslihan_e

Işık yanıyor muydu? Onlar gece bazen ürküyorlar, kaçma psikolojisi ile sağa sola vuruyorlar kendilerini. O yüzden kuşları farklı odada yatırmamaya dikkat ederim hemen ışığı açayim diye. Hemen ışığı açıp konuşup sakinleştiririm. Sarımsak kuş için çok ağır gelir, o nasıl bir öneri anlayamadım. Antibiyotik etkisi için sularına karıştırılıyorlar sadece. Kuşların korktuğu zamanlar onları asla tutmamalıyız zaten, kalp krizi riskini tetikler.

kukicim

ışık kapalıydı uyuyorlardı zaten ben içeriye girerken açmıştım hemen

Kuzucansu44

Benimki de aynı şekilde birden bire öldü,gayet iyiydi ama bir akşam kafesinin dibinde duruyordu ve yürüyemiyordu, Sabah ölü olarak bulduk.Felç geçirmiş

kukicim

başınız sağolsun

Superisi814

Bazı kuşlar yalnız kalınca depresyona girebiliyor ancak bazıları bu duruma alışıyor.
Kuşunuzun karakteri ile ilgili .