Kedim Profiterolün Tabakta Kalan Çikolata Sosunu Yaladı.

Dobbyko

Merhabalar, az önce kedim profiterolün tabakta kalan çikolata sosunu yaladı. Tabakta baya sos kalmış ama hepsini yemeden yakalayıp önünden aldım. Internetten araştırdım kabus gibi şeyler yazıyor. Bir şey olur mu? Yardımcı olabilecek var mı? Çok panik oldum.

18 CEVAP

cat_expert

Şeker içeren besinler kediler için zararlıdır fakat öyle bir kez yalamayla bir şey olmaz daha dikkatli olursunuz bundan sonra.

Dobbyko

@Zeynepaycan Merhaba, teşekkür ederim. Elim ayağım titremeye başladı gece internette yazılanları okuyunca şimdilik bir sorun yok çok şükür, inşallah olmaz. Çok sağolun💙

Patiiiin

Bir şey olmaz çünkü internetten gelen bilgiler yanlış oluyor çoğu zaman benim kedim çilekli dondurma bile yiyor fakat bir şey olmuyor çünkü onları sadece yemek diye yiyorlar kediler çünkü tatlının tadını almazlar

Dkd

Merhaba. Benim kedim direkt çikolata yemişti hatrı sayılır miktarda hem de. Dolaptaki bir poşetten ağzı kapalı çikolatayı açıp yemiş. Çok korkmuştum ben de ama bi sorunla karşılaşmadım. Ertesi gün kusmuştu. Siz de takipte kalın kusma ve ishal olabilir. Bi gariplik hissederseniz o zaman bi veterinere götürmenizde fayda olur. Sizin miktarınız daha az bence büyük bi sorunla karşılaşmazsınız tek sefere mahsus kalırsa. Şeker içeren başka bir şey yememesine özen gösterin yeterli.

Dkd

Ben de çok korktum çok araştırdım korkmayın tedirgin olmayın bir sorunla karşılaşmazsınız. Dediğim gibi sizinki çok çok az bir miktar benimkinin yanında. İnternette yazanlar insanı panikten öldürüyor ben de aynı paniğe kapıldım çok şükür bir şey olmadı. Siz de rahatlayın o kadarcık miktardan bir şey olmaz. Yine de gözlemleyin bi gariplik hissederseniz o zaman veterinerinizle konuşursunuz :)

Dobbyko

@Dkd çok teşekkür ederim rahatladım biraz sayenizde. Gecenin köründe veterineri aramayı bile düşündüm. Insallah olmaz bir şey. Kimsenin evladına bir şey olmasın inşallah 🙏🏻

edmrcglu

gerçekten internet insanı çok korkutuyor kızım da iç parazitten ve doğumundan kaynaklı karın şişkinliği vardı fip diye tüm gece ağlamıştım 😅

Zeynepaycan

Merhaba internette maalesef çoğu bilgiler yanlış. Kediler tatlı şeylerin tadını alamıyor. Bu sık sık tekrarlanmadığı sürece hiç birşey olmaz :) benimki geçen gün çiğköfte sosu yaladı biraz acı gelmiş olucak ki önce ayran sonra da su içti😄 yani hiiç korkmana gerek yok birşey olmaz

bir kez yalamayla hiçbir şey olmaz endişelenmeyinn

Şeker kedilere iyi değil yani şişkinlik gibi sorunlara yol açıyor bazı kedilerde

Dobbyko

Herkese çok teşekkür ederim.🙏🏻 Hiçbir sorun yaşamadık çok şükür. Zaten ondan çok ben fenalık geçirdim. 😁

Snzlc

benim kedim de şekerparenin şerbetini yalamıştı. bir defalık kustu. başka bişey olmadı çok şükür.

Ebrnk

Şahsi fikrim, pişmemiş süt ishal yapıyor fakat pişmiş sütle yapılan muhallebi, sütlaç, pasta kreması gibi besinleri çok sevdiğini kendi kedimde gözlemlediğimden, zararı olup olmadığını bil emekle beraber bir çay kaşığı kadar veriyorum ara sıra. Bir yan etkisini görmedim, telaş etmeyin ufak miktarlardan bir şey olmaz bence.

Dobbyko

Güncel

Dobbyko

@cat_expert Ah hep dikkat ediyordum. Eşim yemiş salonda unutmuş tabağı ben geldiğimde hatırı sayılır bir miktar yemişti. Internette çikolata kedileri zehirler falan yazıyor. Belirtileri falan elim ayağım buz kesti okuyunca.