Başına Gelen Varsa Yardımcı Olabilir Mi?

10 aylık sarman kedim var, evde doğdu dışarıyı hiç bilmiyor. Kuşlara yem koyuyorum malum havalar kötü elimden ne gelirse diye, ama kedim meraklanıp izlemek istiyor ve kuşlardan korkup kaçarken ayağını Kalorifer peteğine sıkıştırıp baş aşağı sallanıyor deli gibi bağıyor ben kurtarmaya çalışırken de kollarım yüzüm parçalanıyor kurtarmama bile izin vermiyor ter kan içinde savaş veriyorum artık. Bugün ikinci kez oluyor bu ikisinde de evdeydim ama ya evde yokken olursa çalışırken olursa akşama kadar öyle kalmasını tahmin bile edemiyorum ben napıcam

16 CEVAP

Renklipati

Bence peteğin boyutunda ölçüp bir karton kesin ve yanlarından bant yapıştırın karton bu şekilde olursa kesinlikle kaymaz delikleri de kapanır

Gunesyildirimm

Peteğin üstüne örtü ya da kitap vb. Koyabilirsiniz

simbakedi

tırnaklarını kestiniz mi? genelde bu durumlarda tırnakları kesik değilse oluyor, tırnakları takılıyor. siz evde yokken de olur mu olur. üstüne carsaf, battaniye vs örtebilirsiniz gelene kadar

Baliminannesii

İlk defa duydum bu düşünce beni de korkuttu petek aralıkları çok mu geniş acaba

Değil küçük ızgara standart bir Petek düşünün kuşlara bakıyor kuşlar da görünce benim kediyi kanat çırpıp kaçıyorlar kedim de kuşlardan korkup hızlıca arkasını dönüyor olan oluyor bir pati içinde baş aşağı sallanıp bağırmaya başlıyor kucağıma alıp çıkarmaya çalışırken de beni de bir güzel parçalıyor canım çıkıyor kurtarana kadar

naininna

Benim kedim de sürekli peteği ustundedir, profil fotoma bile petegin üstünde ;) tirnaklari takılıyor olabilir, tirnaklarini kesin veya petegin ustune bi örtü serin belki bu sorunu cozenilir

Palyaco

Strafor veya karton çift taraflı bantla sapitleyin kaymaz ayagi takılmaz en iyi cozum

Havlu serdim kayıp düşüyor gözlemlediğim kadarıyla, kitabı da deneyeceğim tırnakları düzenli kesiliyor ama o an ki korkumu anlatamam beni parçalıyor artık kurtarmaya çabalarken

Akşama kadar çözüm olabilir ah bi yaz gelse taşınacağım zaten gideceğim yerde ona göre bi çözüm bulucam inşallah ama şu an ya evde yokken olursa diye ödüm koptu tadım tuzum kaçtı yavrum da korktu az malt yedirdim ayağına bişey olmadı çok şükür ama ya olmasaydım gerçekten felaket olurdu

Değil küçük ızgara standart bir Petek düşünün kuşlara bakıyor kuşlar da görünce benim kediyi kanat çırpıp kaçıyorlar kedim de kuşlardan korkup hızlıca arkasını dönüyor olan oluyor bir pati içinde baş aşağı sallanıp bağırmaya başlıyor kucağıma alıp çıkarmaya çalışırken de beni de bir güzel parçalıyor canım çıkıyor kurtarana kadar

Çok teşekkür ederim mecburen kaymayacak şekilde örtü serip bantlayacağım ya da çivi çakıp sabit tutmaya çalışıcam en azından eve gelene kadar içim rahat eder gerçekten çok korkuyorum

Warriorsans

Genelde tırnakları uzunsa oluyor ama siz önlem amaçlı mukavva gibi bir şeyi kesip peteğin üzerine koyabilirsiniz

Nhr54

Kapitone şeklinde kalorifer örtüleri var çeyiz satan dükkanlarda manifatura tarzı yerlerde mutlaka bulursunuz. Siz işteyken üstüne geçirirsiniz onu çıkaramazda. Yada mermerciden mermer isteseniz petek boyutunda geçmiş olsun Rabbim bidaha yaşatmasın

Badem22

Aynısını bende kedim de 2 kere yaşadım asla onu kurtarmama izin vermiyordu. Yaklaşık 3 aydır kaloriferin üstüne bez parçası koyuyordum. Yeni kaldırdım artık büyüdüğü için parmağının sıkışmadığını düşünüyorum.
Benim kedim 11 aylık büyüyünce bu sorunun geçiceğini düşünüyorum.

Ayak patileri uzamış daha geçen hafta kestik halbuki ama her türlü önlemi almam şart ızgarayı çıkarmaya çalıştım ama başaramadım üzerini kaplayıp akşamları açıcam inşallah bir daha olmaz tek tek cevap verip ilgilendiniz gerçekten çok teşekkür ederim varolun ❤️🙏