Evde Köpek Besliyorum Komşular Şikayeteçi

Apartmanda köpek bakıyorum geceleri havlıyor komşularım hep şikayetçi. Havlamaya nasıl çare bulabilirim veya komşuların bu şikayetleriyle bir şey olur mu köpeğin elimden alınması gibi

16 CEVAP

Canandisli

mahkemeye verin ve kapıları açmayın bu kadar basit onların içi nasıl bir insana gidip evinizin bir üyesini dışarı bırakmasını ya da uzaklaştırmasını söylemeye elveriyorsa siz de gayet güzel komşulara serenat yapan köpeğinizle mutlu mesut kulaklarınızı tıkayıp yaşayabilirsiniz bir avukatla görüşün ya da internetten bakın mutlaka tam olarak bu konudaki haklarınıza gerisini de mahkemede halledersiniz

havlama konusunda ben köpek bakmadığımdan bir şey diyemicem ama bence köpeğiniz muhtemelen size havlıyordur ne anlatmak istediğini bulun yoksa çözülmez yani o durum

izzy

Allah o komşuların sayısını azaltsın
Kendileri bagirmiyor sanki

Canandisli

Aynen oyle. Bizim komsular sesi cikmayan canlardan bile rahatsiz oluyorlar ses ile alakali degil sesi yapan bir hayvan olunca laf etmeye haklari var saniyorlar cunku bilmiyorlar hayvanlarin da haklari var zaten bir kedi kopekten daha cok ses cikaran insanlarla beraber yasiyorum ben alisicaklar bu arada umarim kopeginizin bir sorunu yoktur

Kopeginizin asilari tamsa ve kopeginiz komsulariniza saldirmadiysa birsey yapamazlar en azindan ben oyle biliyorum

Alpse

Sende komşularından şikayetçi ol...

perasu

Köpeğinizi sizden alamazlar. Öyle kapınıza zabıta, polis veya belediye gelip şikayet varmış verin köpeğinizi de diyemez. Şikayetleri varsa giderler yetkili kuruma şikayet ederler, onlar gelirler ses analizi yaparlar. Desibele bakarlar. Ama öyle desibeli geçecek bir havlama olduğunu sanmıyorum. Bizim yan apartmanın bahçesinde iki köpek var. Havlamasından şikayetçi bizim apartman. Ki maşallah baya havlıyor. Açık havada ses daha da yankılanıyor. Mahkemeye vermiş şikayet edenler ama sonuç yok. İki yıldır duruyor köpekler:)) Köpeğiniz için de huzursuz bir durum. Neden sürekli havlıyor onu bulmaya çalısın yani onu ne rahatsız ediyor. Havladığında da temkinlerde bulunabilirsiniz. Süreklilik lazım yani her evde havladığında sertçe hayır diyin.

Komşuları da şimdi rahatsız etmemek lazım onlar tarafından da bakın olaya. Umarım en kısa zamanda çözülür.

radeha

Köpeğiniz elinizden alınamaz. Belediye gelip “Bu hayvan 2 gün sonra buradan gidecek!” gibi zırvalılar kesinlikle saçmalayamaz. Eğer çok şikayetçilerse ancak mahkemeye verebilirler ondan da çok çok nadiren bir şey çıkıyor ki bence o da çıkmaz. Aramızda imza topladık götürün köpeği falan derlerse de öyle bir şey demeye hakları yok. Kısacası onlara yallah mahkemeye deyin, sussunlar :)

SelinTuksal

merhaba adaşım, merak etmeyin siz oraya taşınırken apartman kurallarında köpek beslenemez gibi bir kural yoksa kimse bir şey yapamaz.

lamiaaslan123

hiç bir şey yapamazlar. yaparsalar dava açabilirsiniz.

Ev alma komşu al derler gerçekten çok haklılar. Cevap veren herkese çok teşekkür ederim. Ya sadece geceleri sabah ezanı vaktinde havlıyor gidip seviyorum konuşuyorum ama neden havladığını bilmiyorum o vakitte sokağımızdaki köpeklerde havlyor uluyor acaba onlar havlıyor diye köpeğimde havlıyor olabilir mi?

SelinTuksal

Olabilir :)

Canandisli

Bizim burda da sabah ve yatsi ezaninda sokakta ne kadar kopek varsa uluyor sanirim onlara uluma gibi geliyor ses yankilandigi icin isgudusel yani

pleader

Köpeğinizin elinizden alınması söz konusu değil. En kötü varsayımda, KMK hükümlerince komşuluk yükümlülüklerine aykırı davranış sebebiyle aleyhinize tahliye davası açılabilir. Ancak olağanüstü bir gürültü olmadığı takdirde sonuç alınamayacağı kanaatindeyim.
Konuya ilişkin Evcil Hayvan Sebebiyle Tahliye başlıklı makaleyi inceleyebilirsiniz.

Köpeğin havlamasından rahatsız olan komşularınız, muhtemelen hayvan sevgisi ne bilmeyen insan görünümlü bir canlıdır. İçinde merhamet, sevgi, nice hoş duygular olmayan insanlara laf anlatamazsınız. Yukarıdaki cevaplara katılıyorum köpeğinizin sorununu araştırın. Ha sorun yok yine de havlıyorsa, geçin rahatsız olanların karşısına birlikte verin konserinizi. Evladınızın sesi yüksek diye kimse elinizden alamaz. Tıpkı yeni doğum yapmış annenin çok aglayan bebeğini ya da 3 4 yaşında hiperaktif oğlu olup ordan oraya koşturan oğlunu sosyal hizmetlerin almadığı baba gibi.. Umarım kendimi anlatabilmişimdir. İçinizi ferah tutun. O sizin bir evladınız.

didemkaranfil

"... Kimsenin sahip olduğu hayvanın ihtarname ile ya da site veya apartman olağan toplantısında alınan kararla ya da belediye zabıtasının kararı ile ya da imza toplanarak TAHLİYE EDİLMESİ mümkün değildir. Tahliye edilecek hayvan için mutlaka mahkemeden karar alınması şarttır...."