Karne Ve Çip

ByTogi

Merhabalar,

Kedime karne çıkartmak istediğimde cip takılması gerektiği bunu devletin mecburi yaptığını söylediler .(veterinerlik)

  • çift taktırmadan karne açtırmak mümkün mü? Ne bileyim tüp takılması gerekiyor deyince hiç hoşuma gitmedi açıkçası. Ne yapmalıyım?

7 CEVAP

Efekilic

Evet mümkün biz daha kedimi ilk sahiplendiğimde gittik hemn karne verdiler böyle bir yasa yenimi çıktı acaba

Gizem8822

Karne çıkartılıyor bize çıkarmışlardı. Evet yıl sonuna kadar çip taktırmak gerekiyormuş

gokhansultan

Karne çıkartılıyor daha bu haftasonu aldım. Veterinerim çipi sonra takarız gerek yok şimdi dedi :D

ByTogi

Evet anlaşılan gidip karneyi çıkartırsam bile veterinerin dediği gibi devlet bunu mecburi yaptı
Şimdi olmazsa yıl sonu mecburen taktıracağız :(

hazal11

yil sonuna kadar yaptirmis olmaniz gerektigi icin oyle soylemislerdir ama yine de normal karne veriyolar. sadece yil sonuna kadar yaptirmis olmak zorundasiniz devletin ciksrdigi bi yasa

Salihaylmz

Aşıdan sonra karne alınabiliyor kısırlaştırdıktan sonra
Çip bir pirinç tanesi gibi bir şey ve yakında kediler için de zorunlu olacak yani eninde sonunda yaptırmak zorundasınız zaten

pablopicasso

2 tip karne var.

1.veterineriniz takip için vermiş olduğu karne ( ücretsiz )

  1. Veteriner hekim odasının cüzi ücret karşılığında hekiminizden temin edebilceğiniz pet pasaportu.
    ( bizimki bundan ) yurt dışına çıkmak durumunda kalırsanız geçerli olan bu.

Çip kısırlaştırmada takıldı. Pirinç tanesinden küçük acısız ama şart işlem. Bu karnemize de barkodu yapıştırıldı. 2-3 adet fazladan barkod ise yine bize teslim edildi.