Bu Ne Şimdi Yaaaa :(

Tilki37

Acil biri yorum yazsın lütfen, vetimizede resim attım , neler oluyor pamuğa yaa :(((

32 CEVAP

ilknrdaisy

Bilmiyorum Size de bir şey demiyorum elde avuçta olmayınca olmuyor, ama bu çocuğun özel klinikte değil direk fakülte hastanesine gitmesi gerekiyor direk travmatik vaka çünkü. :( her gün yeni bir başlık açıyorsunuz her gün başka bir sorunu çıkıyor. Bu kuzucuk içinde evdeki diğer bireyler içinde çok ağır bir olay.

ilknrdaisy

Bu arada FIV TESTI yapıldı mı?

ilknrdaisy

Bence veteriner e fiv olabileceğini söyleyin . Kediniz daha bebekken kisirlastirilmis. Vücudu yenik düşüp eğer vücudunda fiv virüsü varsa ortaya çıkmış olabilir. Ağız yaralarının sebebi fiv oluyormuş. Veterineriniz mutlaka ama mutlaka fiv testi yapsın bu çok ciddi bir hastalik

Tilki37

Sordum, pazartesi gerekenleri yaparız dedi ilknrdaisy

MinelG

Bu yavrucuğa çok üzülüyorum Allah ikinize de sabır versin.En kısa zamanda iyileşir umarım :( bu gün ki durumu nasıl

Sutunannesi

Başka bir veterinere mesaj atıp sadece durumu anlatsanız yani gitmeyin ve mesaj atın başından beri olanları

Zeynooo

Bence başka bir vet götürün . Ve kedinizin vitamin almasını sağlayın . Ciğer verin doğal yoğurt varsa kabına köyün yalasın . Ben arada zeytin veriyorum çığıt çıkarıp . Yumurta haşlayın azıcık yese kardır . Ve tavuk eti azaltıp kuzu etli mama başlayın bence . Benim kedim de adi pamuk oyy çok üzüldüm onun için umarım en kısa sürede iglesir

goknur

Cok gecmis olsun Pamuga iradenizi ve savasinizi kaybetmeyin. Guclu olun ve iyilesicek deyin. Konusun onunla inanin cok iyi geliyor. Agzindaki yaralar ic organlarinda bir rahatsizliktan meydana geliyor olabilir. Genelde bunu karaciger yapiyor insanlarda. Karacigerinde bir durum oldugu zaman dile yansiyabiliyor durum. Hani demissiniz ya ilgilenmiyor vetler hemen paraya dayandiriyorlar isi. Ikna edici konusmaya calisin gerekirse yalvarin bence. Atiyorum misal 600 mu tuttu siz odeyebileceginiz kadarini vermeyi talep edin. Ama o vetle devam etmeyin hatta bir yardimi dokunacaksa bir anket vardi imza verebiliyordun c... ile basliyordu internnete tam ismini aradim ama bulamadim. Ona basvuralim yayalim bunu veya kendi vetlerimize danisalim atalim pamugun fotograflarini inanin elimden daha fazlasi gelse yardima hazirim ama bu kadari geliyor suanlik. Allah yardimciniz olsun. Dedigim gibi konusun onunla surekli sizin iyi enerjinizi hissetsin. Inanin benim kedim boyle cikti girdigi depresyondan. Oda iyilesicek ben inaniyorum.

Tilki37

Evet ucu , iki yerde var akşam mamasını yemedi baktım ağzında salya var ağzını şapirdatiyordu , yemek takıldı sandım açtım manzara bu , vet yine şokta ben pamukta kitlendim ne yapacağımı şaşırdım diyor, pazartesi bepanten iğneye başliycak kortizonu kesicek,

Tilki37

Şuanda bütün masraflarını ameliyat eden vet karşılıyor, başka birine gitsem maddi durumum yok altından kalkamam , fakülte hastanesine gitmeyi düşündüm oda enaz 500 600 tutar dediler, elim kolum bağlı kaldım öyle :(

aliberken

http://veterinerhekim.net/haber.asp?hId=576&title=KED%C4%B0LERDE%20A%C4%9EIZ%20VE%20D%C4%B0%C5%9E%20HASTALIKLARI%20II

Linkte görselin üzerinde yazan kısmı inceleyin.Umarım önemli bir şey değildir.Geçmiş olsun.

Tilki37

Test falan yapıldığını ben bu siteden öğrendim , ilk defa kedi sahiplendim beceremedim. çok kötüyüm pişmanlık bı yanda, vicdan azabı bı yanda :(

Tilki37

Sutunannesi , onuda denedim ama ilgi sıfır, tamamen maddi yaklaşıyorlar onada ayrı kızıyorum hadi insanı anladık parası yoksa bakilmiyorda kötü durumda olan yavrucaklara gönüllü olarak niye bakilmiyor anlamış değilim, bir kaç siteye mail attım gönüllü veteriner arıyorum diye oralardan haber bekliyorum, Bursa'da bulursam hemen gidicem, pamuğun psikolojik sorunu çözüldü, ama arka bacağındaki şişlik hala devam ediyor onun teşhisi konulamadi, röntgen yada ultrason çekilmesi gerekiyor egerki operasyonluk bı durumsa gittiğimiz vet, ben yapmam fakülteye gidersin dedi, oda korkuyor artık neyle karsilasacagindan,

Tilki37

Zeynooo, tavsiyelerin için çok teşekkür ederim, gönüllü veteriner arıyorum inşallah bulurum :( kuzu eti balık , kıyma , salam, hindili yaş mamalar , Royal canin yavru kedi maması daha bir çok şey denedim ama nafile, koklamadi bile, psikolojik mi bilmiyorum ameliyattan sonra sadece tavuk yiyor. Son 10 gündür süt ,peynir, yumurta sarısı yemeye başladı, zeytini denemedim hatta ilk defa duydum sabah onuda denerim

Tilki37

Göknur, ilgin ve iyi dileklerin için çok teşekkür ederim, inan onunla okadar çok ilgileniyorum konuşuyorum ki 8 yaşında oğlum var artık pamuğu kıskanmaya başladı siz düşünün gerisini . Birazdan vete gidiyoruz inşallah bugün elimiz boş dönmeyiz :(