Veteriner Saçmalıkları

eneskolon

Bugün bir veterinerle şiddetle bir tartışma yaşadığımız için bu konuyu açma gereği ve sizleride bir nebze bilgilendirmek istedim konu aşılar ve beslenme üzerineydi konuya şöyle başlayayım bende bir takıntı var kedilerimin sağlığı iyi olsun diye araştırmadığım okumadığım yazı kalmadı 1. Olarak tekrar aşıları saçmalığından başlayayım arkadaşlar iç dış parazit dışındaki tüm aşıların 2.si gereksiz ve hayvanları aşırı yorar özellikle karma tekrar karmasından bir çok evladını kaybeden arkadaşlar olmuştu buradada konu gördüm yakınlarımda yaşadı size şiddetli tavsiyem tekrar aşısı iç dış parazit harici yaptırmayın 2. Konu ise beslenme arkadaşlar kuru mama en iyi beslenme seçeneğidir sakın başka şey vermeyin demek tamamen saçmalık kuru mama aksine en kötü beslenme şekli kediler için bir çok yabancı kaynaklı test var beslenme çeşitlerine göre araştırabilirsiniz en kötü değerler kuru mamayla beslenen kedide ortaya çıkıyor en kötü yaş mama en iyi kuru mama dan daha sağlıklıdır demek mümkün kediler antik mısıra dayanır ve su ihtiyaçlarının %70ini besinlerden karşılar kuru mamada nem oranı yok denecek kadar az olduğu için kedilerde heleki kısır kedilerde böbrek sorunları taş olur yetmezlik olur görülme imkanı neredeyse 10 kat artar en iyi beslenme seçeneği en az 3 hafta dondurulmuş çiğ ettir imkanınız ve vaktiniz varsa bu tarz beslerseniz kediniz çok daha sağlıklı olacaktır eğer dediğim mantıklı gelirde yaparsanız sizden ricam Bi başlamadan birde başladıktan sonra kan testi yaptırıp farkı gözlerinizle görüp bu tarz bir konu açıp veteriner yalanlarına inanmış arkadaşlarımızı bilgilendirmek olabilir onun dışında maddi olarak bu seçenek zor olacağı için 2. Olarak kuru mama miktarını düşürüp yaş mama ile beslemek günlük verdiğiniz kuru mama miktarını %75 düşürüp bu orana kilosuna kadar yaş mama verip yaş mamayı suyla karıştırmakta çok iyi bir seçenek olacaktır hem daha ekonomik hem daha sağlıklı emin olabilirsiniz buna dilerseniz sizde araştırabilirsiniz

32 CEVAP

gece18

@Hamlet tekrardan merhabalar, cevabınız çok çok teşekkür ederim. Çocuğum ilk geldiği zamanlar karma1 doz aşısını ve iç dış parazit tedavisi olmadan kusması kanlı dışkısı oldu ve aniden kaldırdım klinige. Kanına baktılar kanında parazit olmadığını, enfeksiyon olmadığını bağışıklığının çok iyi olduğunu söyledi hekim(!) ağrı kesici antibiyotik, hemogram baktırdık eve geldik. Ben hemen hekimden kan sonuclarını rica ettim şehir dısındaki veteriner arkadasıma attım serum gerekli dedi. Cocuğum kendine geldi. Karma1 doz aşı zamanı geldi. Aşıyı yaptırdık. Ertesi gün sabaha kadar kustu, değerler 0’landı. Gerekenleri derhal yapın dedim. Elinizden geleni yapın yaşatın çocuğumu dedim. 7/24 iletişim kurdum. 1 hafta sonrasında aldım vitamini, mamaları derken güzelce besledim kendisine geldi. Ama asla 2 doza gitmedim. Biraz gelissin dedim. Kan patolojisine ait makaleler okudum kan sonuclarını incelemeye basladım ama maalesef cocuğumun sonuclarında enfeksiyon varmıs. Bunu dogrulamak icin bir kaç veterinere mail attım düşüncelerimi destekler nitelikteydi ve onlarda sonuclarda enfeksiyon olduğunu söylediler. Kanlı dışkısı var dediğimde bir şeyi yok diyen bir hekim(!) ile karsı karsıya kalmısım meğer. Bir veteriner nasıl hemogram yorumlayamazdı aklım almıyor. Üstelik sahte aşı mı vurdular dediğimde hemen vurduğu aşının şişesine seri nosuna baktım. Teyitlemistim, sahte değildi bu konuda icim rahattı. Artık değiştirdik simdi ki veterinerimiz ilaçlar, bağışıklık güçlendiriciler yazdı. Aşının zamanı değil, kendine gelsin aşısı kolay dedi. Çok teşekkür ederim tekrar bunları sadece ben yaşamıyormuşum meğer. Sevgiler.

Anonymus985465

gece18
Aşı karnesindeki karma aşıya ait bilgiyi burdan paylaşırsanız sahte aşının seri no.su ile karşılaştırabilirim.