Ciddi Yardım/Artık Dayanamıyorum Kedimin Bana Saldırması

miloshy

Kedim aşırı sevgi dolu biri ama sadece evde bana ben onu büyütmeme rağmen annemler sonradan gelmesine rağmen aşırı hırcın ve can acıtan bildiginiz durup dururken ben yürürken saldıran hareketleri var bu da aramızı açıyor onu yanıma bile almak istemiyorum resmen böyle olunca. 7 aylık sarman erkek ve kedisini bu aylardan sonra düzeltebilen oldu mu deli gibi ısırıyor beni, sadece beni ama

15 CEVAP

Ozzey

Merhaba kisirkastirdiktan sonra duzelir sanirim. Oglanlar daha erken giriyor kizginliga. Evi sirkeli suyla silin. Parfum kullaniyorsaniz degistirin. Her turlu kokuyu aliyorlar. Hormonal degisikliginizi bile anlar. Onu rahatsiz eden bir sey vardir. Farkinda degilsinizdir.

bobby34

merhaba benim kedim de erkek ve sarman yavruyken böyle saldırmaları oluyordu baya dişlerni etime geçirerek ısırırdı kısırlaştırdık ve eskisi gibi değil sakin biraz daha

Nadenge

Bizim de ilk kedimiz dişi bir sarman. Bulduğumuzda 3 haftalıktı, kardeşleriyle ve annesiyle sosyalleşemediği için nerede durmasını gerektiğini bilmiyor. Diş çıkarma döneminde saldırma huyu daha fazlaydı bizimkinin. 2. kedimiz geldikten biraz daha duruldu. Biz de zaten huyunu bildiğimiz için çok sıkmıyoruz. Ama ikinci kedimizle bile oyun oynarken bazen neyin oyun neyin saldırı olduğunu anlamıyormuş gibi geliyor. Çoğu oyun isteği hareketini saldırı gibi algılıyor. İmkanınız varsa ikinci bir kedi bu süreçte size ve kedinize yardımcı olabilir.

edadnmzr

Merhaba benim kedim de 7 8 aylıkken girmişti kızgınlığa. Normalde sürekli kendini sevdirir sırnaşır ama o dönemde çocuğa bir sinir gelmişti ki benim aklımdan kızgınlığa girmiş olabileceği geçmedi bile. Beni sevmediğini bir şeye sinirlendiğini falan düşünüyordum. Özellikle mama koyacağım zaman saldırıyordu boğazı patlayacak kadar çığlık atıyordu yani çok tuhaftı gerçekten. Böyle olunca araştırmaya başladım saldırısının ve bu tuhaf hallerini sebebinin kızgınlık olduğunu öğrendim. Hemen veterinerden randevu alıp kısırlaştırdım. Ve eski sırnaşık haline geri döndü. Kısırlaştırılınca gerçekten çok rahatlıyorlar davranışlarında da etkisi çok büyük kızgınlığın. Ne kadar çabuk yaptırırsanız o kadar iyi olur çünkü bazı kediler kızgınlıktaki davranışlarını huy edinebiliyorlarmış. Ben sizin de kedinizin düzeleceğine inanıyorum umarım bu dönemi sağlıklı şekilde atlatırsınız 🥰

Gunesyildirimm

Diğer sorunuzda saklambaç oynuyoruz demiştiniz ben sebebinin bu olabileceğini düşünüyorum. Benim kedim de aynı şekilde yanından geçerken bacağıma ağlıyordu bazen de sevmeye çalışırken elime atlıyordu sebebinin saklambaç olabileceğini düşündüğüm için 2 haftadır saklambaç oynamıyordum. Dün oynadım yine ayağıma atlamaya başladı. Oynamazsanız zamanla azalacağını düşünüyorum

miloshy

merhaba bu arada ben kedimi kısırlaastırdım ama ısırma huyları devam ediyor gerci kısırlaştıralım 4 gün oldu ama genel olarak öncesinde de sinir vardı sadece bana karsı kucağıma gelir ama beni sahibi gibi degil de artistlik yapacagı birey olarak görüyor ahahhaha istemediği olunca hemen saldırıyor bana eğitmek istiyorum düzeltmek ama napıcam bilmiyorum bence bu sinir huyunu kısırlaştırmak gecirmicek sadece

miloshy

şu gimcatin falan sakinleştirme malt larından kullanan var mı?

Cennet29

Ben nova markanın relax past sakinleştiricisini kullanmıştım djddjf kedilerin stresini aldığı söyleniyor iyi gelebilir.

Willy-Wonka

Sakinleştirici maltlar genel olarak veterinere, yolculuğa gitmeden önce veriliyor diye biliyorum. Bunun için ne kadar doğrh olur bilemedim. Benim de kedim 7 aylık henüz kısırlaştırmadım. Korkunç saldırganlıkları bana da oluyor. Bir süre sonra ben de sinirleniyorum ve boğuşuyoruz açıkcası. Ellerime kollarıma çok zarar verdiği oldu. Yanından kalkıp gidin diyolar genelde ama bu manyak benim peşimden geliyo. Oyuncaklarla falan oyalıyorum o şekilde kandırıyorum başka bir çözüm bulamadım malesef 🤷🏼‍♀️

huqi

Bazı kediler böyle maalesef. Benim sarman kedim Tomris'de 2 yaşına kadar böyleydi, durup dururken ısırırdı. Yanından geçince ne düşünüyor bilmiyorum ama düşman sanıyor herhalde hnsnejsnsn
Isırıyordu direkt kolumuzu. Koridorda pusu kurmayı da yapıyordu oyun olarak. Ona dokunmamızı asla sevmeyen bir kedi, bi yerden bi yere taşımak bile eziyetti kendisi istemezse onu kucağına alıp başka yere getiremezsin. Bu sene ne oldu bilmiyorum ama artık pamuk gibi o eski halinden eser yok şimdi :)
Hiçbir şey yapmadık kendi kendine böyle oldu nadirde olsa kucağımıza gelip masaj yapıyor eskiden mırlamazdı bile...
Şimdi de dokunmamızdan hoşlanmıyor ama öpebiliyoruz mesela. Eskiden öpmeye çalıştığım için kaç kere dudağımı ısırdı ve o müthiş acı😔
Her kedinin karakteri farklı maalesef diğer kedimde tam tersi yoğurarak seviyoruz hiçbir şey yapmıyor. Gün içinde daha çok oyun oynatın bence, enerjisini atamadığı zaman daha hırçın davranıyordu tomris.
Şu an 3 yaşında eski hırçınlığı yok umarım sizin kedinizde zamanla sakinleşir.

Ben de bi soruya öyle bir cevap vermiştim, kedim aşırı hırçındı şu an 3 yaşında hâlâ dokunmamızdan hoşlanmıyor ama kesinlikle eskisi gibi değil.
1 yaşında bile aşırı enerji dolu oluyorlar, bol bol oyun oynatmanızı öneririm. Küçük diye böyle muhtemelen.

https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/125719-kedim-isiriyor

Dediğim soru bu, onunda kedisi aşırı ısırıyormuş. Sarman kediler cidden böyle galiba :) genelleme yapmak istemem ama Tomris sarman sizin kediniz sarman, bu soruyu soranın kedisi sarman, arkadaşıma sarman kedi sahiplendirdim bu sene aşırı ısırıyor onunda kedisi sarman🥺

miloshy

ya artık ısırdığında kolonya falan sıkıyorum ona degil de yakınına falan anca öyle gidiyo belki buna bile sinirleniyor olabilir

huqi

Kolanya sıkmanız psikolojisini daha çok bozabilir. Biz sadece Tomris bebekken çiçeklerle çok oynadığı için toprağa limon koyuyorduk. Büyüdükçe de böyle şeylerle uğraşmamaya başladı.

CalicoMia

Benim kedim maalesef geç kısırlaştı ve bu durumda kızanı ne yazık ki çok ağır atlatmaya başladı sürekli başladı sürekli bana saldırıyor ısırıyor hiçbir şey yokken üstüme atlıyordu kızanı geçince bile bu durum devam ediyordu agresifliği devam ediyordu. Daha sonrasında son kızanı bittikten yaklaşık 10 gün sonra hemen götürüp kısırlaştırdım ve tavırları düzeldi çenesi düştü ilgi delisi oldu artık oyun haricinde pek ısırdığı söylenemez bu süreçte relax paste almıştım fakat henüz kullanamadan kısırlaştırma araya girdi sonra da ihtiyaç duymadım. Dilerim en kısa sürede düzelir bu durum

miloshy

teşekkür ederim onun dışında çok tatlı bir cocuk ve masallah diyelim hep birlikte baska saglık sorunları yok ısırmadır olur bağrımıza basarız :D

Nrynrynry

Parfüm kullanıyorsanız onu sevmiyor olabilir.