Kedime Çip Taktırdım Arkadaşlar

Muezzabalim

Arkadaşlar hepinize hayırlı günler bugün kedime çip taktırdım, aynı zamanda kuduz aşısı yapıldı. Toplamda 47,5 ₺ ödedim . Önümüzdeki yıldan itibaren zorunlu olacakmış bilginize. Ve merak ettiğiniz sorularınızı buradan paylaşacağım İnşaEllah.

19 CEVAP

Sezgek

Aynen ne kadar uyguna yaptırmışsınız ben artık veterinerleri. Soyguna çıktığını düşünmeye başladım ben en son iç dışa 250 verdim ve bence çok fazla araştıracağım acaba burda da yapıyorlar mı

Palyaco

Her aşıya goturmemde 200 aliyor bizimki çip ne kadar alır bakalim

Simge Hanım, çipler aşı yaptırmak ile aynı. Sadece iğne büyük ve ucu geniş oluyor iğnenin içinde ince bir çip var onu deri altına aşı vurur gibi ittiriyorlar sadece bundan ibaret, anestezi vs. gerektirmiyor.

bobby34

merhaba ben henüz kuduz aşısını ve çipi yaptırmadım 47,5 tl ikisi için çok uygun bir fiyat nerede yaptırdınız ?

Muezzabalim

Ben Antalya Tarım il müdürlüğünde taktırdım ,ayrıca iç dış parazit aşısı (damla)burda bir eczanede bulunuyormuş 15₺ gibi bir ücreti var oradaki veteriner sağolsun kendiniz evde uygulayabilirsiniz dedi stronger ve broadline parazit damla markaları üç ay önce veteriner kliniğinde 170 ₺ ye yaptırmıştım bide iki kedimiz var bugün birine çip takıldı diğerine de gidip taktıracağım ikisini kontrol altına alamam diye ben böyle yaptırdım bugün

Anestezi vs. süreçler nasıl acaba? Çok fazla kulaktan dolma bilgiler var.
Genek bir bilgi verirseniz sevinirim.

Sezgek

Allahım telden yazıyorum basım saçma sapan düzeltiyor kuduz aşısıyla birlikte

Warriorsans

Bizde ilçe tarımda yaptırıcaz şansın zaten çipi var ama belediye takmış onu üstümüze aldırıcaz 25 tlymiş, jelibona takılacak çip o 50 dedi. Kuduz aşısı da 5 10 tl civarı zaten.

meov

biz üç aylıkken çip taktırdık. boynunda falan bir iz, dökülme yada başka bir şey hiç olmadı. aşı olur gibi çipi koyuyorlar. ameliyat gibi değil aşı olur gibi.

Sezgek

Ben de ilçe tarım sağlığı arayıp konuştum küsüz alışıdırlar birlikte 50 dediler ama ben aşı yaptırmıştım o yüzden sadece çip taktıracağım ama ilçe sağlık kuduz dışımda bir şey yapmıyormuş ne yazık ki gidince iç dış parazit alabileceğim bir eczane var mı onu öğreneceğim zaten ben veterinerden alıp evde kendim yapıyorum stres olmasın diye keşke karma aşı da yapsalardı iyi olurdu ama küsüz yaptırmamışlar varsa ilçe sağlığa yaptırabilir 5 lira falan dedi yanlış anlamadıysam

Anonymus683514

Ben çip, ilk karma ve (sanırım) ilk iç-dış parazit için 440 TL ödemiştim. Çok uygun yaptırmışsınız. Biraz acıyor ama daha sonra hiçbir sıkıntısı yok.

SIMGECAKIR

ÇİP NASIL TAKILIYOR AYRINTILARINI ANLATIRMISINIZ

basakkbenn

Benim kedim aşırı hassas ve alerjik bir kedi ben ve annem dışında kimseyle anlaşamıyor dışarı çıkınca kriz geçiriyor hatta aşı yaptırdığım yerde tüy bile çıkmıyor artık bunu göze alarak ona zarar vermek istemiyorum zaten evden çıkmıyor.İstanbulda da böyle bir yer varsa görüşmek ve bilgi almak isterim bir de hangi damlaları kullandığınızı yazarsanız çok sevinirim.Kedimin göz göre göre ölümüne sebep olmak istemiyorum bir çip için.

Anestezi veriyoruz demişler yakınımıza. Ben de o zaman yaptırmam demiştim. E o zaman canı acımaz mı? Iğnede bile bağırabiliyor.

CalicoMia

Ben sadece çip için 150tl vermiştim ne kadar uyguna yaptırmışsınız