Kedim Tuylerini Koparip Atıyor

pinarcaya

Kedim tuylerini koparip koparip atiyor. Boyle bir durumla karsilasan oldu mu?

42 CEVAP

Goksu95

Aynısı benim başka bir kedimde de oldu. Ilk defa onda denk gelmiştim. Tüylerini temizlerken veya ağzıyla kemirir gibi yapıp kopartmaya başladığını gördüm. Traş oldu yazın o zamandan beride yapmıyor ben farklı bir sebep olduğunu pek düşünemedim. Çünkü baya uzun tüylü:/ Inşallah kedinizde de geçer farklı bir sebepse.

pinarcaya

Çok üzüldüm başıniz sağolsun :'(

Bilalcil

Arkadaşlar Sonuç Alan Yazsın Lütfen Benim Aşkım DA Bugun Kuyruğunu kopartmaktan yara yapmış çok üzülüyorum...

Tilki37

Bugunmu başladı , yoksa sureklimi yapiyor

Tilki37

Daha geçmedi maglesef:( hala tedavisi sürüyor vetinizle görüşün geç olmadan sonradan farklı problemler çıkıyor

pinarcaya

Yarin veterinerine sorcam. Umarim.kotu bisey degildir. Tesekkur ederim yardiminiz icin.

pinarcaya

Kopardigi yerler acilmis ama :( veterineri simdilik izleyelim ilerlerse tedaviye baslariz dedi.

pinarcaya

Artmadı ama hala bazı bölgelerde tüy yok. Eskisinden daha az yolluyor sanki... Omega aldım. Tüylere iyi geliyormuş. Umarım işe yarar.

Tilki37

Biz savaşı kaybettik :( pamuğum melek oldu :(

Tilki37

Sağolun :'(

Umutttt

Merhaba benim kızda yapıyor sizin çocuklar ne alemde ben veterinerle konuştum ciğerle alakalı olabilir dedi yarın kan aşınacak detaylı araştırılcak traş olacak tavsiyeniz var mı

pinarcaya

Kedim uzun suredir tuylerini yolmuyor. Arada bir provet promega omega aliyorum. Bir de Mutamin diye bir balik yagi aldim. Onun mu faydasi oldu bilmiyorum ama baya acilan yerlerdeki tuyler tekrar cikti. Sizin testinizin sonuclarini paylasirsaniz sevinirim.

Insancik

Arkadaşlar hangi sebeple koparıyor olabılır

pinarcaya

Ben bu sorunu hala cozemedim. Donem donem yine basliyor koparmaya. Idrarina baktirdim birsey cikmadi.

pinarcaya

Benimki uzun suredir yapmiyor. Stres kaynakli oldugunu dusunuyorum. Veterineri de oyle dusundu. Vetriscience sakinlestirici tablet verdim bir sure. Gimcat sakinlestirici macun verdim. Bunlar oyle kediyi uyusturan urunler degil. Bir zarari yok. Bir de kopardigi tuylerin tekrar cikmasi icin vetoskin verdim. Bunlar ise yaradi. Ama ilk basta veterinere bir gosterin. Belki idrar testi kan testi falan yapar.