Kedim Tuylerini Koparip Atıyor

pinarcaya

Kedim tuylerini koparip koparip atiyor. Boyle bir durumla karsilasan oldu mu?

42 CEVAP

Hazguzsal

Benimde kedim altı ay önce çekip koprdi tüylerini hep yara oldu ve boşluk olurtu veterinerin stres dedi bı hap kullandık tm iyi oldu ama birhaftadir yine aynısını yapmaya başladı kırmızı yaralar oluşuyor aynı hapı icirmeye başladım fakat bu sefer iyi gelmedi cildirmis gibi kasiyip koparıyor.cok üzülüyorum haline

pinarcaya

Tesekkur ederim ilginiz icin. 2 tane veteriner gordu. Bobreklerine de bakildi. 2017den beri durmadan kendini.yolmuyor tabiki. Arada bir yapiyor.

Badee

Benim kedimde ara ara oluyordu nadiren özellikle kuyruğa doğru sırt bölgesinden koparıp atıyordu, bunun yanına kaşıntı ve hapşırma da vardı ben mamasından kaynaklı olduğunu düşündüm çünkü tavuklu mamalar yiyince kaşıntısı artıyordu sonra kuzu etli hypoalergenic mamaya geçtim baya azaldı uzun süredir yapmıyor, sizinki bundandır demiyorum ama beslenmeyle ilgili de olabilir bence siz ne veriyosunuz mama çeşidi olarak ya da böyle bir şeyden şüphelendiniz mi hiç?

pinarcaya

Arkadaslar bu ise bir cozum bulan var mi?

diablerose

bnm kedime aynisi oldu. benimki uyuzdu. vet dedi ki iç dış parazit yapıcam. e dedim ben 2 ayda 1 duzenli yaptirdim. acti bakti karneye. bakin dedi, bu yaptirdiklariniz uyuza etki etmez uyuzdan korumaz, ben stronghold uygulucam, bu marka uyuza etki ediyor. ve kedim iyilesti. zylexis diye de bisi yapti bagisikligi artsin diye

pasakli_

sanki hepsi tek kökten çıkma gibi duruyor, yara kabuklanmasıyla genelde böyle oluyor, belki yaralarını kaşırken vs oluyor olabilir

pinarcaya

Benimkisinin psikolojik oldugunu dusunuyorum. Veteriner gordu cunku. Herhangi bir sorun bulamadi. Genis spektrumlu bir parazit ilaci yapiyorum ben de. Adini hatirlamiyorum ama...

Ozge00

Taa 2017 yılında sormussunuz hala çözüm bulunamadı mı?
Stres kaynaklı olabilir dediğiniz gibi. Kedilerde anksiyeteye çok sık rastlanıyor. Bir vetterapiste danışın, ücretsiz olarak form doldurun sizi arıyorlar bilgi verirsiniz ve ona göre yardımcı olurlar. Görüntülü olarak konuşarak da tedavi alabilirsiniz aynı şehirde yaşamıyorsaniz. Instagramda @vetterapist yazın çıkıyor en çok önerilen hekim ve çok ilgili biri.

Ozge00

Aynı sorunu yaşayan diğer arkadaşlar da detaylı bir şekilde muayene yapacak bir veterinere gidiniz. Herhangi bi sıkıntı var mı mantar uyuz egzama böbrek hastalığı vesaire gibi. Hiçbir sıkıntı bulunamıyor ise stres kaynaklı oluyor çoğunlukla.

ezgiyilmazzz

benimki sadece tüylerini temizlerken yapıyor bunu :(

pinarcaya

O bolgedeki tuylerin cikmasi icin vetoskin iyi gelmisti benim kedime. Oyle bir arayista olan varsa deneyebilir. Gerci fiyati da ucmus ama ...

pinarcaya

Tesekkur ederim. Mama degisimi yaptik. Ben sadece vetoskin verdigimde koparmalarin durdugunu ve tuylerinin uzadigini farkettim. Vetoskin cildini yumusatip kasintiyi yok ediyor. O yuzden surekli vetoskin kullaniyorum.