Kedim Tuylerini Koparip Atıyor

pinarcaya

Kedim tuylerini koparip koparip atiyor. Boyle bir durumla karsilasan oldu mu?

42 CEVAP

pinarcaya

Kendiliginden mi gecti peki? Ben de stres kaynakli olabilecegini dusunuyorum.

hazirannnnn

Ölü tüyleri temizliyor olabilir. Ben kedilerimi tararkende böyle tüyler çıkıyo biz tarak vesilesiyle kurtulduğumuz icin kendinin kopardığını görmemiş olabilir belki

canakavi

Benim kedin sol ön patisinden başladı yolmaya aynı sekilde agızı ile yoluyordu temizlerken ve yara yapıyordu kırmızı kırmızı olmuştu patisi sonra yukarıya doğru ilerletmeye basladı mantar zannettik vet. gittik mantar olmadıgını strese bağlı olabilecegini söylemişti. yukarıya dogru yoldu tüylerini ve kafasının erişemeyecegi yere geldiğinde durdu. Şuan öyle bir problemimiz kalmadı çok sükür yolduğu tüyleride çıktı şuan.

Tilki37

İlerlememesine sevindim, yemesi icmesi, neşesi iyiyse çabuk atlatacak inşallah, geçmiş olsun tekrar

Tilki37

Yapiskan salya birakiyormu

Benim1kedimvar

Stres veya Kopardigi bolgede kasinti Olabilir

Dis parazit?

pinarcaya

Parazit ilaclari tam. Yapiskan salya birakmiyor. Sadece temizlenirken cekip kopariyor.

pinarcaya

Etrafta o tuylerden goruyordum bir suredir. Ama ona ait olduklarini bugun birebir yaparken gorunce anladim.

Tilki37

Benim kedimde kendini yoldu hep ama bizimki Birgün içinde olmuştu, hatta öyle bir yolmaki yanık gibi yaralar oluştu uzun bir süre nedenini bulamadık , sonra netten araştırdım anksiyete bozukluğu çıktı. Ama sizin kedininki farklı sanırım

Tilki37

Rica ederim inşallah iyi haberler verirsiniz , bekliyorum merakla geçmiş olsun :)

Zeynooo

Pire olabilir mi oldururjen kopariyir olabilir ya da kasiniyir olabilir . Aci vet

pinarcaya

Hayır pire de yok. Strese bağlı sanirim. Canakavi önlem için ne yaptınız? Kendiliğinden mi geçti?

Tilki37

Hala devam ediyormu

pinarcaya

Sizin minnoş iyileşti mi?