Yakalık Nefreti

Yesilyesil9

Yakalık takmak zorunda kaldık ve aşırı aşırı aşırı rahatsız ne zaman alışır veya alışır mı? Sanki yakalık boğuyor onu nefes almasına engel olmaz değil mi? Birde yarasına bandaj takıldı canını acıtacak kadar sıkı yapmamışlardır değil mi

16 CEVAP

Renklipati

Yemek yerken sizin gözetiminizde çıkarıp yiyince hemen geri takabilirsiniz..bazı kediler iki günde bazıları inan bir haftada bile alışmıyor karakterine bağlı bazı şeyler

huqi

2-3 güne alışıyorlar

Yesilyesil9

Yemek yemesi için çıkarmam sorun olmaz değil mi aslında hiç takmaya niyetim yoktu ama bugünkü olay ders oldu inşallah uyanınca çok diretmez çünkü ondan çok benim psikolojim bozuluyor

Yesilyesil9

İnanın dün de hep gözümüzün önündeydi ama yarasını açmış şu an bandajlı olduğu için hemen ulaşamaz diye de düşünüyorum çok diretirse çıkarırım sanırım ya :(

Renklipati

Valla sizinde onunda adına üzüldüm cidden çok problemlemli oldu sizin kısırlaştırma oysa böyle olmuyor lar sizin şansınıza tüm olumsuzluklar geldi,ama az kaldı bir kaç gün sonra kaynar dikişler o zaman çok rahat olur yakalik ta çıkar eski haline döner stresten böyle oldu kedi

aslihan_e

Ben evde kedim için Şuna benzer bir yakalık yapmıştım sert kartondan, daire şeklinde, ortasını boyun ölçüsünde kesip, yandan bir kesik atarak boynuna geçirmiştim sonra da o kesiği koli bandıyla bantlamıştım. Normal huni yakalığa göre çok daha rahat etmişti. Normalde diğerini durdurmuyordu ama ona razı olmuştu. Tabi gece bile duvarlara sürükleyip çıkarmaya çalışıyordu ama çok daha rahat etti.

@yesilyesil9 alışmıştır ve iyileşmiştir umarım. Çok zor oluyor gem fiziksel hem ruhsal değişim yaşıyorlar. Ama onların iyiliği için mecbur sabretmemiz ve çok dikkatli olmamız gerekiyor. Yakalık çıktıktan sonra kısa sürede iyileşmeye başlıyorlar. Yürüyüşleri bile düzeliyor. Yakalık varken yerde sürünür gibi yürüyen Ramses yakalık çıktıktan sonra kabadayı gibi yürümeye başladı mesela :)

Yesilyesil9

Peki yakalık varken nasıl yemek vereceğiz hiç mi çıkarmayacağım 2-3 gün böyle delirecek mi

Rapisa

Ya bazı kediler yarasıyla oynuyor, bazısı çok kurcalamıyor. Benim kısırlaştırdığım kedilere bıyunluk takmadım. Bir kedimde sadece başka bir ameliyat geçirmişti, sorun yaşadım. Onda da kullanmadığım bir taytın bacağını kesip dikişleri kapatacak şekilde kedi kıyafeti olacak şekilde uyarladım. Boyunluk psikolojisini çok etkiliyor. Boyunluk taktığım zamanlarda yemek yerken çıkardım ve kediyi kucağıma aldığımda, gözlemleyip yarasıyla oynamadığından emin olarak yakasız durduğu zamanlar da oldu. Fakat buna çoğu kedide gerek kalmadı

Yesilyesil9

Yakalıktan nefret ediyor ama sargının üstünden bile yaraya zarar verecek halde zorundayız

Renklipati

Yo önemli olan yarasını yalamasın müdahale etmesin o yüzden yakalik takıldı, sizin gözünüz önünde beş dakika yemek yiyip takarsaniz sorun olmaz

Yesilyesil9

Dikişler yeni atıldı ya 3 günde falan iyileşir mi ? 10 günü bulur mu şu an bu sürece tekrar mı başladık yoksa daha mı kolay geçecek

Salihaylmz

Yakalik takmadık kedim heralde kavga çıkarırdı
bir haftada iyileşir muhtemelen geçmiş olsun

Bizimki 5 günde öldü bitti çıkarana kadar asla alışmadı yemek yemedi zayıfladı psikolojisi bozuldu.

Yesilyesil9

@ esra2288icloudcom öyle günler nasıl geçti :( çok zor gerçekten