Linç Etmeyin ?

CalicoMinos

Linç edecekseniz benim sorularıma görüş yazmayın her zaman linç iyiyorum herkesin derdi şeyi kendine kalsın.

Kedim 2 ay kızgınlıkltan çıkamadı annem 1 ay Dedin oldu 4 ay bu ne dedi her yere çiş yapıyor sadece benim odama yaptı yorgana işedi annem kesinlikle ben bu yaz evde istemiyorum evden gönder dedi benim evim kokacak istemiyorum dedi kediyi.

34 CEVAP

edmrcglu

merve hanım inanılmaz boş yapmışsınız yapmayın ev kedisi kısırlaşmak zorunda bu kadar. kuranda yazıyorsa günah değildir bitti hiçbir yerde yazmıyor hatta böyle bir şey ki ben müslüman değilim ben biliyorum anlayarak okuyun kitapları insanlarla da hayvanların doğumunu bir tutmanız karşısında diyecek sözüm yok garipsiniz.

Merhabalar. Cok degisik seyler gordum gercekten. Gunah diye biseybyoktur yazani mi gunah olsa da umrumda degil diyeni mi. Arkadaslar basta kedi kisirlastirmanin gunah mi degil mi olayindan once gunaha bakis aciniza bir bakin. Allah sizi yaratan sizin sevdiginiz herseyi yaratan sizin sahip oldugunuz size herseyi veren. Biraz daha hassas olmanizi rica ediyorum. Allah'ın günah dedigine gunahsa da umrumda degil ya da gunah diye bisey yok demek Allah korusun sizi baska yerlere yonlendirebilir. Sizi uyarmak istedim. Musluman degilseniz zaten dikkate almayin..
.
Soruyu soran arkadasim. Eger kedinin bi hastaligi yoksa kisirlastirmanin ben de dogru oldugunu dusunmuyrm. Erkek kediyse iser genelde. Hayvanin dogasi bu koku birakacak ki disi gelsin bulsun onu. Instagramda facebookta ciftlestirme sayfalari var. Oralara bakin. Kedi ciftlestirme yazin cikar. Bi disi kedi bulursunuz her turlu. Disariya salmayin ama artik cunku dusaridan korkuyor olabilir. Hele yavruyken eve geldiyse bu sknti olur. Yasayamayabilir. O yuzden bi ciftletsirin bakalim gecerse isemeleri kalir arada ciftlestirirsiniz. Gecmezse sahiplendirmeye calisin. Bahceniz olsaydi aslinda bi ev bi disari cikardi ama apartman sanirim. Sadece sizin yorgana yapiyormus gerci. Cis yaptigi yeri bi pamuklu biseyle alip kumuna koyun sonra da yorgani yikarken makineye biraz beyaz sirke atin yikama bitince uzerine yine beyaz sirkeli su karisimindan fis fis yapin. O kokuyu sevmiyolar genelde. Ama nereye iserse isesin hemen bi beze emdirip kumuna atin. Ve isedigi yeri once deterjan sonra beyaz sirkeyle silin. Sakin camasir suyu kullanmayin o kizginligi artirir. Insallah kolay atlatirsiniz.

Ayrica dogum yaparken ölebilir vs yazanlari da ekstra anlamiyrm. Insanlar da dogum yaoarken olebilr bir suru hastaliga sebep olabilir. Cocuk yapmasinlar mi ölme ihtimalleri var diye? Hastalik kaparlar diye ciftkesmesinler mi? Ihtimaller dogrultusunfa hayat yasanmaz. Her canlinin dogasinda ciftlesme var ve bu hir ihtiyac. Ha hastadir baska sorunlar vardir o zaman onun icin en dogrusu kisirlastirmaksa o başka. Ama sen git sapasaglam kediyi kisirlastir burda verilmesi gerekn bi hesap oldugununu dusunuyrm ben. Hele sokaktakileri kisirlastiranlari hc anlamiyrm. Kisir hayvanlar diger hayvamlar tarafindan dislanir kabul edilmez. Yazik degil mi ya. Saglam kedilere dokunmayin artik.

Beyza hanim kediden kediye degisir illa hasta olacak diye bisey yok. Kedi hem ciftlesio hem de saglikli bi hayat surebilir ki bi tanidigimin kedisi hem dogum yapiyor hem de gayet saglikli. Bu cok dogal bir olay her canli ciftlesir ve dogurur. Bu kadar felaket senaryolariyla insanlari korkutmayin. Siz saglam kediyi kisirlastirmayi dogru buluyosaniz bu ihtiyaci almaya hakkiniz oldugunu dusunuyosaniz diyecek biseyim yok. Kedi hastaysa zaten dedigim gbi vet neyi uygun goruyorsa o yapilir. Kisirlatirilmasi gerekiosa sagligi icin yapilir. Ayrica bu isemelrin kizginliktan olfugu belli bile degil. Kuzenimin kedisi ksiir oldugu halde isiyordu. Kumumu değiştirdiler gecti. Ufacik biseyden dolayi bile yapiyor olabilir kedi.