Kedimin Cinsini Bulamiyorum

Aygulbekci

Arkadaşlar merhaba, ben kedimi temmuz ayında bir evcil hayvan sitesinden sahiplendim. Bana geldiği zaman kendisinin dört aylık olduğu söylendi. Eğer doğruysa su an 8 aylık oldu. Ama cinsini bir türlü öğrenemiyorum. Cinsi ne net hir cevap verebilecek biri var mı?

23 CEVAP

akitalove

Cinsi diyor cinsiyeti degil :) bana tekir gibi geldi yada domestic shorthair

Heiter

Bence tekir. Tekirler pek çok renkte olabilir, o kafa karıştırmasın yani.

martha

kedinizi british olarak kaydetmenizden anlamıştım bu şekilde düşündüğünüzü. karakteri uysal ise cinsi ne farkeder. dış görünüşe bu kadar takılmayın sonuçta siz onu sahiplendiniz. ne yapacaksınız tekirse sokağa mı bırakacaksınız

Tilki37

Cinsi minsi boşver arkadaşım , uyurken yanında girliyomu , dost sandığın insanlardan yediğin yaraları sarıp yüzünü gulduruyomu kıymetini bil gerisini boşver okadar da önemli değil

Aygulbekci

Ay çok yanlış anladınız şu an beni yediremiyorum derken kesinlikle ayrımcılık yaptığım yoktu. Daha önce de bir sürü kedi besledim hepsini sokaktan alıp eve getirdim hâlâ da sokakta hayvanlar gördüm mu besledik severim çoğu zaman eve getiririm geçici sahibi olurum ve besledigim tüm kedilerin tekir cinsiydi zaten bir tane daha kedim var ailemin evinde kalıyor o da tekir mesela üç yıldır benimle ama bir kere bile ayrımcılık yapmadım smokin kedi de besledik şimdiye kadar sadece bu sahiplendigim kedi şimdiye kadar ki tüm kedilerimden ilk kez farklı huyda çıktığı için yediremiyorum dedim ilk kez beslemiyorum hayvan falan tüm kedilerin tekirdi ve hepsi de çok hareketli çok oyuncuydu Silver tamamen farklı karakterde olduğu için tekir olma ihtimali yok diye düşündüm sadece o yüzden böyle bir cümle kurdum hic bur canlıya canavar muamelesi yaptığım falan da yok yanlış anlamayın lütfen ırk ayrımı yapsaydım silveri daha görmeden sahiplenmezdim karakterini huyunu falan bilmeden aldim yanıma bana alıştığı zamanda adeta aşık oldu. Hayatım onun üzerine kurulu gibi bir şey zaten ev yaşantımı bilr ona göre düzenliyorum onun rahatı için uğraşıyorum benden daha değerli bana göre lütfen yanlış anlamayın o cümleyi tek kedim silver olmadı hepsi tekirdi ama en farklısi silver diye tekir olmasını yediremiyorum dedim, yoksa geceleri onun yanımdaki varlığı bile yetiyor her şeyden uzaklaşmaya

Tilki37

:))) valla öyleymiş pardon yanlış anlamışım kusura bakmayın :)

eltarcin

Eğer kesinlikle cinsse domestic shorthair olabilir.Ama bence tekir.

yasement

Sakinligi cok cins ile ilgili olmuyor her cinsin sakin ve hareketli kedisi olabiliyor ama rengine bakinca anne tekir baba mavi rus olabilir ya da tam tersi

yasement

Iki farkli kisi mi kullaniyor hesabini

goknur

Tekir olmasini yediremiyorum ne demek. Hepsi ozeldir hayvanlarin. Siz bunu bu sekilde soyluyorsaniz hayatinizin her kosulunda ayrimcilik yapabiliyorsunuzdur. Cok kotu bir yaklasim bicimi. Boyle dusunuldugu icin sokaktaki bir suru hayvan sahipsiz neden cins olmadigi icin. Benim kedimde smokin ama sokak kedisi olmasindan hic gocunmuyorum hatta elimden gelsede sokaktaki butun kedileri sahiplensem. Uzerinize alinmayin ama bende boyle insanlari kayirmaktan zevk duyuyorum.

MinelG

Yediremiyorum ne demek ya? İlla uysal diye cins mi olmak zorunda ? Dışarıdaki kedileri canavar olarak mı görüyorsunuz ne alaka?

Tilki37

Tabiki erkek :) son resimde bariz belli

eltarcin

Ama zaten dommestic shorthair da tekir kedinin ayrı bir kolu,bir türevi yani.Çoğu zaman birbirine karıştırılıyor

KedimVar

Kedilerin davranışları cinsiyle alakalı değildir. Cinsi fark etmeksizin her kedinin karakteri farklı olduğu için davranışları sakin ve uysal olabilir.

eltarcin

Yani tabii her cinsin hareketlisi vardır.Örneğin benim diğer kedim tekir ve aşırı hareketli:)Yerinde duramıyor.
Ama yani iki cinsten biri de olabilir.Tekir veya domestic shorthair.Bence önemli değil.Her kedi özeldir:)