Kisirlastirma

Bbgm

Arkadaslar dun iki kedimle ilgili soru sormustum. Arastirdigim bi klinigi aradim. Kisirlastirilirlar sorun olmaz dedi haftaya cuma gidecegiz. Yorumlar falan güzel. Simdi benim size sorum su.. kan testleri kedi basina 750 ser tl dedi ameliyatlar testler toplamda 3400 tutuyor sizce bu fiyat çok mu uçuk yoksa iyi bakim veren bi veterinerin makul fiyatimi randevuyuda aldim ama icimede kurt dusmedi degil. Son zamanlarda yaptiranlar bilgi verebilir mi? Eger ucuk bi fiyat degilse makul ise sorun degil ama abartili bi fiyatsa bilmek isterim.

21 CEVAP

Warriorsans

Kan testi fiyatı yüksek gibi ama tam kan biyokimya bakılıyor sanırım eğer böyleyse normal. Biz fatih hayvan hastanesinde geçen ay dişi kedini kan tahlili antibiyotik ve 1 gece kalma herşey dahil 500 tl ye kısırlaştırdık. Çok memnun kaldık. Bende yakınımdaki bir yerle ilk önce 800 tl ye anlaşmıştım ama oranın hekimi değişti falan güvenemedim ve fatih hayvan hastanesinde yapma kararı aldık. İyiki de böyle yaptık kalan 300 tl ile de sokak hayvanlarına mama aldım

huqi

Şu an genellikle fiyatlar 1000₺ ve üstü. Yazın mesela her şey dahil 700 e bile kısırlaştırabiliyordun bu yüzden bir klinik dişi kedi için 1200₺ demişti çok şaşırmıştım ama şu an fiyatlar 1000₺ den başladığı için şaşırmıyorum.
Tabii hâlâ İstanbul'da 600 e yapan klinikler var mesela ama estetik dikiş ya da gaz anestezi olmuyor. Şu dönemde her şey dahil ben en fazla 1200 veririm.

Bbgm

Iki kedi icin olunca iki kat oluyor tabi insan cok gibi hissediyor ama caktirmadan baska klinikleride aradim ve ne yazikki fiyatlar max 300-400 civari oynama yapti oda daha az sevilen bir klinige gitmeye degmez burada bu fiyata bitirecegiz isi galiba saglikla sonuclansinda..

teddybal

Tek kediye kana 750 TL çok bence ama gittiğiniz yere göre değişir tabi.

aslihan_e

En yakın tarihli biyokimya fiyatını öğrenmiş biri olarak biyokimya 600, hemogram 150 denmişti. Bu da neden kan testi için kedi başına 750 istendiğini açıklıyor. Yani kandırılmıyorsunuz, biyokimya olmadan da yaparlar o zaman bahsedilen fiyatlar gibi daha uygun yaptırırsınız ama öncesinde test yaptırmak en temizi, kısırlaştırdıktan sonra kedisini kaybeden insanlar oluyor. Öncesinde kedinin genel sağlığı yerinde mi enfeksiyon taşıyor mu öğrenip ona göre yaptırmış olacaksınız. Maddi durumunuz varsa yaptırın bence.

aslihan_e

Siz biyokimya olmadan kedi başına 1100'e yaptırmış olacaksınız hemogram testi dahil, sadece biyokimya eklendiği için diğer kişilerin ödediklerine göre fazla ödemiş oluyorsunuz.

Bende dün dişi kızımı kısırlaştırdım bütün testler, iç dış parazit, çip toplam 2000 TL tuttu. Sizin minikler gibi benimki de çok enerjik ameliyat olmamış gibi. Doğru hekim çok önemli. Gelmiş geçmiş olsun bebeklere.

Yesilyesil9

Kan testi dahil 750ye yaptırdım ben

Bbgm

Yani iki kedi icin benmde max 1500 odemem gerekirdi gibi bi sonuc cikariyoruz o zaman

simbakedi

hayir cok pahali, istanbulda bile kan tahlili fiytlari max 250 tl civari. 750 dedigi ne anlayamadim valla. biyokimya vs mi acaba rontgen dahil olan gibisinden. erkek kediyi istanbulda 1000tlye kisirlastiran yer biliyorum kan tahlili be gaz anestezi dahil. bence oraya gitmeyin derim 3400e 3 kedi kisirlasir hahdhsjdh

Mehmetneroo

Ben tahliller ameliyat ve sonrasında antibiyotik için 950 TL ödemiştim bende çok uçuk bir fiyat

Gimlihanim

Sadece testler, tek kedi için 750 tl mi? Ben mi yanlış anladım? Eğer öyleyse bence çok fazla. Geçenlerde erkek bir kedi için arkadaşım sordu. Testler hariç 500 tl demişler. Testlerin de max 300 tl olduğunu düşünüyorum.

NorthNight

Bence verilen fiyat zamlara rağmen fazla. Kedi başına kan tahlili vs dahil ortalama 1000-1200 tl civarı her yer. Yani toplamda 2 kedi en fazla 2500ü geçmez. Yakalığı falan eklense bile.
Kasım ayında 640 tl ye kan tahlili antibiyotiği yakalığı dahil şekilde yaptırmıştık biz.

Salihaylmz

Kocaelide bu fiyat çok uçuk bir şey
600e bile bulursunuz
Hangi ilçede oturuyorsunuz

Bbgm

Arkadaslar o gunden sonra kafamiza takildi randevu aldigimiz yer disinda bi klinik geldi aklimiza daha omce.gidip cok begendigimiz ve baskalarininda begendigi orayi aradigimizda da ameliyat icin ayni fiyati verdiler erkek 750 dişi 1000 meger pahaliligin sabebi extra testler kontrollermis bende diger randevuyu iptal ettirdim oradan yarina randevu aldim sadece hemogram a bakacaklar iki kedi 2250 olacak yani 1000 tl den fazla fark etti dua edin yarin 11 de birakacagiz aksam geri alacagiz insallah her sey yolunda gider. Yani tecrubeli ve iyi bi klinik biliyorum baskalarida memnun ama yinede gerginiz tabi. Sans dileyin 🙏