Kuşumun Cinsiyeti Ne ?

Plateadob

Arkadaşlar kuşumun cinsiyeti hakkında herkes farklı bir şey söylüyor? Gerçekten bilen birisi varsa yardımcı olabilir mi?

10 CEVAP

aslihan_e

Yavruyken tam belli olmuyor bazen, en iyi bilenleri bile yanıltabilir özellikle mor gaga rengi. Fotoğraf atmamışsınız.

aslihan_e

Hızlıresim sitesine atıp buraya linkini kopyalayabilirsiniz ya da yeni soru açın

aslihan_e

Yavru olduğu için net konuşamam ama burun deliklerinin çevresinde dairesel beyaza doğru açık renk dişi olduğunu gösterir. Sizinkinde de var gibi, ben dişi olduğunu düşünüyorum ama %100 diyemem. Birkaç ay sonra net anlaşılır ancak.

aslihan_e

Bekleyin çünkü eğer yavruyken alırsanız büyüyünce eş olarak istemiyorlar genelde, büyüyünce almak daha iyi. Yabancıyı daha kolay kabul ediyorlar eş olarak, biz bu durumu çok yaşadık. Hatta yan yana duran kuşları bir süre ayırırlar anlaşmaları için. Ama yeni kuş aldığınızda siz siz olun onu iki üç hafta karantina altına alın başka kafeste. Mega bakteri, kursak mantarı ya da başka ölümcül kuş hastalığı taşıma ihtimalleri oluyor. Komşumuz bu yüzden bir oda dolusu kuşunu kaybetti. Yeni kuşlar hastalık taşıyabiliyor. Biz de zamanında yeni aldığımız kuşlar yüzünden çok fazla kuş kaybettik.

Plateadob

Fotoğraf yüklenmemiş :(

Plateadob

Attım bakabilirsiniz teşekkürler ❤️❤️

Plateadob

Teşekkür ederimmmm yanına zıt cins kuş alacaktım ama bekleyeyim o zaman

Plateadob

Çok sağolun❤️ Şu an gripliyim umarım kuşuma geçmez

Warriorsans

Dişi gibi ama net belli olmuyor erkek de olabilir. Sanırım henüz yavru, ilerleyen zamanlarda daha iyi anlaşılır