Kedinizin Kumunu Ne Sıklıkla Değiştiriyorsunuz

stellabennett

tamamını döküp yeni kumu ne kadar zamanda bir koyuyorsunuz

22 CEVAP

Mehmetneroo

Ben kumu sabah akşam temizliyorum 15 günde bir de 5 litre kumu komple degisiyorum ve kabı yıkıyorum

NorthNight

25-30 günde bir tamamen döküp 10 litre yeni kum koyuyorum (tek kedi)

D-O

Kumu sabah aksam kurekle temizliyorum. Genelde ayda 1 tamamen dokup yeniliyorum, ama eger koku vs yoksa nadiren de olsa bu sure 1 bucuk aya cikabiliyor.
Tek kediyse ideali 1 ay diye dusunuyorum.

Anonymus683514

Bentonit icin ayda 1 diyorlar fakat bizimkisi yürüyen cis makinesi olduğu ici n bize en fazla 20 gün gidiyor, 2 seferde döküyorum 10 lt kumu, azalınca da ekliyorum

meov

ben acemi olduğum için haftada 1 veya 2 haftada 1 değiştiriyordum. ama çok kum koymuyordum, günlük kürekliyordum. sonra sizlerden öğrendim ki ayda 1 değiştirip çok kum koyulmalıymış :)

Nhr54

2 yada 3 haftada bir tek kedi anlarsınız zaten değişim zamanını ağır bi koku oluyor.

cat_expert

35-40 günde bir tüm kumu boşaltıp kabı sıvı arap sabunu ve sıcak su ile yıkıyorum temiz kum koyuyorum.

Warriorsans

2 kedi 2 kum kabı var 45 gün kadar gidiyor kum tek seferde büyük olan tuvalete 15 lt normal olana 10 lt kum koyuyorum. İyi topaklanan kum kullanınca kullanım süresi uzuyor ama kötü topaklanan bir kumla 1 haftada tüm kumu dökmek zorunda kaldığım da olmuştu

Sezgek

Ben ayda bir yeniliyorum her gün temizliyorum kumu yaklaşık 5 litre koyup azaldıkça ekleme yapıyorum bu bir ay süresince kabı sirkeli su ile yıkıyorum

gkpnd

Normalde kumunu sadece bir kedim olduğu için günde 1-2 kez temizliyorum. Tamamı ise kumun cinsine göre değişiyor. Mesela bentonit ise 1 ayda kokmaya başlıyor. Çam palet kumlar kalitesine göre 2-3 aya kadar dayanabiliyor.

CalicoMia

Kumu kirlenip azalmaya başladığında (yaklaşık 2 3 hafta sürüyor) tamamını döküp kum kanını ve küreğini yıkayıp tekrardan 10litre koyuyorum (tek kedi)

Mia2021

Benim Tek kedim Var hergün Kumunu alıyorum bazen 13 saatte bir alıyorum haftada 1 defa mutlaka kum kabini temizleyip kumu yeniliyorum hasta olur diye korkuyorum ya ne bilim

miloshy

arkadaşlar ben part part döküp yapıyorum haftada bir temizliyorum ama aşırı çamur gibi oluyor markadan olabilir lütfen marka önerir misiniz?? bunun haricinde de bir aylık mı dökeyim kumu daha mı iyi olur

BiciriginAnnesi

(tek kedi )Günlük 3 kere temizleniyor
Komple değişim ise 1.5 / 2 hafta da bir kapalı tuvalet kabı komple temizlenip yikaniyor kumu çok koymuyorum 2 cm kalınlığında ve ya göz kararı yapıyorum 1 ay bekletilirse pek hijenik olmayacağını düşündüğüm için böyle yapıyorum
Sonuçta nasıl evimizin
Lavabosunu sık sık temizliyorsak hijen açısından kedilerimizin tuvalet kabini da gerektiğinden fazla temizlenmesi gerekiyor .
Sonuçta günlük temizlemede ister istemez çiş tam toplaklanmaya biliyor kürekle alırken parça parça çisler düşüyor sonra patilerine yapışır hem onun sağlığı için hem de bizim sağlığımız için dikkat etmeliyiz .

huqi

2 kedim var bazen iki haftada bir ama genelde ayda bir yapıyorum.