Üriner Destekli Kedi Maması

ABS35

Üriner problem yaşayan erkek kedim için bu mama uygun olur mu?
https://ty.gl/w83r79l9h3

22 CEVAP

Anonymus985465

Üriner problemle neyi kastediyorsunuz?
İdrar tapamıyor, az tapıyor veya çok tapıyorsa muhakkak bir idrar tahlili, böbrek ultrasonu, hemogram yaptırın.
Struvit kristali varsa virbac/royal canin/hills'in idrar yolları veya böbrek için tıbbi mamalarıyla beslenmeli.

ABS35

İki kutu virbac bitirdik suan için problemi yok tekrardan nüksetmesin diye üriner destekli mama vereyim diyorum yanlış mı düşünüyorum?

NorthNight

Şuan aktif bir rahatsızlığı yoksa normal mama kullanıp üriner tablet alabilirsiniz. Ben önlem amaçlı vets plus ın urinary tabletini veriyorum haftada 3 kez falan.

Palyaco

Uriner mama kullanın resmini attınız mama ideal ph değerli bir mama

ABS35

Vets plus tableti güzel görünüyor günde 1 tablet diyor siz nasıl yapıyorsunuz?

Palyaco

Tablet değilde sıvı daha iyi varsa sıvı kullanın ve uriner mama kullanmanız yeterli bence ph dusuk mama

ABS35

Önerisiniz var mı pH kaç olmalı ?

Anonymus985465

Bir sorun kalmadıysa veterineriniz de üriner mama/tablet önermediyse kesinlikle tavsiye etmem. Çünkü o mamakarda kristalleri çözen takviye kedinize zarar verebilir.

Palyaco

İdeal ph 6 dir

ABS35

Uygun fiyatlı veteriner maması olmayan, hep kullanabileceğim kısır ve aynı zamanda üriner probleminde tekrardan oluşabilmesini olabildiğince minimuma indirebileceğim ürün tavsiye eder misiniz

Anonymus985465

Kaliteli kısır kedi mamaları, kısırlaştırılmış kedilerin idrar yollarında ve böbreklerinde kristalleşmeyi önleyecek içeriğe sahip olup olmadığını yazar.
Alman ürünü Sanabelle'i bir inceleyin.

ABS35

Şuan sanabelle ürinery kullanıyorum biraz kilo kaybı yaşadı gibi hissettim. Sanabellenin standart kısır mamalarına yönelmemi tavsiye eder misiniz?

Anonymus985465

Sababelle kısırlaştırılmış kedi maması satan bir sitenin Sanabelle içeriği ile ilgili kısmi kopyadır:
Protein ve minerallerin (örneğin magnezyum ) oranının önemli oranda azaltılması ile bununla bağlantılı olarak idrarla atılmaya tabi ürünlerin azalması suretiyle Sanabelle sterilized, beslenme fizyolojisi yolları üzerinden kısırlaştırılmış kedilerin böbreklerinin ve boşaltım organlarının yükünü hafifletmektedir

Palyaco

Kisir mama daha kilo kaybı yapar sanabella urinary protein azdır nd kinoa urinary veya myfood urinary mamanin protein orani daha iyi

Anonymus985465

ABS35 size özelden yazdım