Malt Macunu Kullanimi

Miniminimini

Arkadaslar kedim 2 bucuk aylik ve surekli kendini temizledigi icin tuy yutuyor sanirim. Ara ara bogazindan biseyler cikarmak isteyip sarsiliyor ama kusamiyor. Veterinime sordum, daha cok kucuk kendini bu kadar temizlemesi ve tuy yutmasi tuhaf 1 ama malt macununa 3 gunde bir vermek sartiyla baslayabilirsiniz dedi.
Siz kac aylikken baslamistiniz ?

17 CEVAP

martha

ben malt kullanırken şu aylıkken başlayın diye bir şey duymamıştım hiç açıkçası bilgim de yoktu. kedimi 1.5-2 aylık aldım ve o zamanlarda kullanıyordum. ne gibi bir sakıncası var?

Kedilerinize 2 aylıktan sonra 3 günde bir fındık büyüklüğünde malt vererek başlayabilirsiniz
Malt önerim:trixie peynirli malt veya gimcat markası ikiside çok iyi

tyguler

@aysuaks6789 4 yıl önceki soruya cevap yazmanızın soruyu atan kişiye yardımcı olacileceğini sanmıyorum kedisi 4 yaşındadır şu an.
Lütfen tarihe dikkat edelim cebap yazarken 4 yıl az bir süre değil.

2-3 kendini ne zaman etkin yalamaya baslarsa temizlenirse o zaman baslayin malt macuna beaphear bio petactive ve gimcat maltlari arastirin

KedimVar

Başlayabilirsiniz şu an. Biz de o yaşlarda başlamıştık kullanmaya. Gimpet i tavsiye ederim.

miasugok

Ben de malt macununa başlamadan önce çok tereddüt ettim ne gibi bi sakıncası var bilmiyorum kendi adıma korkum romeonun sindirim sisteminin çok hassas olmasından kaynaklanıyordu. Sık sık ishal olan bir kedi. Yine de bir cesaret başladım bir buçuk iki hafta olmuştur henüz bir sorun yaşamadım dört aylık kedim bu arada.

Kendi adıma çim kullanmak istemiyorum çünkü kusmak bi travma bence. Bir kere kustu romeo ve o kadar panik oldu ki. Benden de utandı sanırım gidip kendi oyun alanının ortasına kustu:( sürekli örtmeye çalıştı falan. O yüzden çim kullanmayı tercih etmiyorum.

ferhat05

Olabilir ya dikkat etmemiştir tarihe. Kötü niyetli bir şey yok bunda. Sizin yorumunuzu görmesem ben de cevap yazıcaktım.

Hacci

Şahsen benim aradığım konuydu tevafuk oldu diyelim iyi ki yeşillendirilmiş 😏

Hacci

Şahsen benim aradığım konuydu tevafuk oldu diyelim iyi ki yeşillendirilmiş 😏

aysuaks6789

maltı kedinizi taramadan önce azcık verin ve tarama işlemi bitincede varin ama ikiside az olsun

Miniminimini

Bilgi icin tesekkurler, gimpet i deneyecegim.

Tuylerini duzenli tararsaniz cok problem olacagini dusunmuyorum

Rica ederim

ecetuqce

benim oglum da 3 aylık bu konuyu bende araştırıyorum ne zaman başlamam gerektiğini ama kedi çimi de aynı görevi goruyormuş kullanan arkadaşlarım da öneriyor düşüne bilirsiniz

Miniminimini

Kedi cimi kusturuyor diye biliyorum. Gimpet siparis ettim.