İkinci Kedi

Zeynepker

Anket

Dişi
(14 oy)
Erkek
(7 oy)
Alma
(4 oy)
Toplam (25 oy)

Merhaba ben kedime arkadaş almaya karar verdim.benim kedim dişi arkadaş olarak dişi mi almalıyım erkek mi? Sitede bir kedi doğurdu ve ona göre bir kedi sahipleneceğim

18 CEVAP

Dametualma

kisirlastiricaksaniz iki cins de olur ama kisirlastirma yapmayacaksaniz disi alin .

Anonymus827062

Uyum sağlayacak turler olmasına dikkat edin aksi halde sıkıntı yaşarsınız. Yani bir scotish british yanına ankara ya da van kedisi koymak vahim bir problem birbirlerine girerler. Bu en basit örnek

Zeynepker

Kısırlaştırmayı düşünüyoruz

Zeynepker

Uyum konusunda sıkıntı olurmu

KedimVar

Dişi alırsanız daha çabuk alışacağını düşünüyorum. Kaç aylık kediniz? Eğer yavruysa iki cinsiyet de olabilir ama yetişkinse dişi alın bence. İleride kısırlaştıracaksanız bir problem olmaz.

Anonymus827062

Tekirler sakin ve uyum sağlayan turlerdir tercih bu yönde ise sorun olmaz

Zeynepker

Kedim dişi

Zeynepker

Kedim dişi ve 8 aylık bir tekir kedi

Elifinkedileri

Yavru kedileri bir sekilde kabulleniyorlar birden karsilastirmayin kokularina alistirin sonra mama kaplarini degistirin kapi arkasindan tanistirin sonra birbirlerini gorsunler yeter bir sikinti olmaz ama yavrulardan hangisi en zorda en celimsiz kalmissa onh sahiplenin derim dişi erkek degil de en yuvaya ihtiyac duyani alin

Zeynepker

dollfacepersian sizin bu konudaki düşüncelerinizide alabilir miyim?kesinlikle üretmeyi düşünmüyorum sokakta bu kadar can var iken üretmek bana saygısızlıkmış gibi geliyor bir kedi daha alırsam cinsiyetleri aynı bile olsa ikisini de kısırlaştırtacağım.

dollfacepersian

Zeynepker
Böyle düşünmeniz çok güzel ve size katılıyorum kesinlikle. Cinsiyet konusunda ise benim fikrim su şekilde kediniz erkek olsaydı dişi almanız daha uygun olurdu. Çünkü erkek kedi egemenliği diye bir şey var. İki erkek kedi birbirlerini takip olarak gorebiliyor maalesef ama sizin kediniz dişi olduğu için karakteri de çok baskın değil ise dişi yada erkek kedi fark etmez diye düşünüyorum. Kediniz 8 aylık ve anladığım kadarıyla yanına küçük bir yavru gelecek. Yavru erkek olsa çiftleşme konusunda endişe etmenize gerek yok çünkü o büyüyüp ergenliğe girene kadar sizin kızınız çoktan büyüyüp kızgınlık geçirip kısırlaştırma için yeterli kadar büyür diye düşünüyorum. Bu bu şekilde olursa erkek yada dişi fark etmez bence. Bence şöyle düşünün oğlunuz mu olmasını istiyorsunuz yoksa ikinci bir kızınızin mı? Yada yavruların yanına gidin en çok yüreğinizi ısıtan yavruyu dişi mi erkek mi bakmadan seçin. Benim fikrim bu şekilde:)

Zeynepker

Bende aynı fikirdeyim ama şimdilik hepsi rahat bir sıkıntıları yok bir evin bahçesindeler

Zeynepker

Bu nedenle sordum

Zeynepker

Diğer kardeşlerede evin sahibi yuva bulacakmış bu nedenle hangisini almalıyım karar verememiştim cevaplar için teşekkürler

Zeynooo

Ciftlesecekse erkek kisirlasacajsa hic almayin . Ben 2 kere denedim kedime bir erkek bir disi farkli zamanlarda asla kabul etmiyordu hirliyir kiskaniyor dovmeye calisiyir . Iyi dusunun yani