Sultan Papağanı * ! Acıl ! *

blue_hoddle

Merhaba. Ben 5 gün önce bir Sultan Papağanı sahiplendim. Fakat yem koyduğumda sadece içindeki çekirdekleri yiyiyor. Normal tohum ve karışık tohumları yemiyor. hatta bize saldırıyor aç kaldığı için. Gayet büyük bir papağan ve yem kırma vb. Sorunu olduğunu düşünmüyorum. Nasıl bir yol izleyebilirim veya nasıl yem yemeye alıştırabilirim. Kullandığımız yem G o l d W i n g s Paraketler için komple yem. bunu kullanıyorum. lütfen yardım edin. :/

18 CEVAP

blue_hoddle

yardım edin

Ozlemcakil

Buyuk ihtimalle aldiginiz yerde sadece cekirdek veriyorlardi oda ayiriyor sipa:) cekirdekler bitince normal yem yiyormu diye kontrol edin, yer degisikliginden zaten strese girio en sevdigine yoneliyor olabilir, onunla konusun yukadan bakmadan kuşla ayni seviyede cok yaklasmadan konusun yavasca kafese yaklasin ve asla cereyana hava akimina kalmasin , kafesin teline elma dilimi koyun , elma tum kuslara yarar , 1 yemez 2 yemez sonunda dayanamaz bir de 2.bir farklivyem alin, hicbisey yemeseydi veterinere goturmek sartti ama akkima bunlar gekiyor , durumuviyi degilse veterinere goturun , kusa asla islak yesillik vermeyin ishal olur ben beslemistim cok cana yakin vevgevezler birbirinize alistiginizda cok keyif alacaginiza inaniyorum

Ozlemcakil

Versale leganin sultannpapaganlari icin olan yemini ben kullanmistim lezizi bisi sanirim yiyordu bidik