İsim Önerisi

ByTogi

Merhabalar
Bir buçuk aylık Amerikan bobtail dişi bir yavrum var. İlk defa bu kadar küçük bir kedi sahiplendim ve bakımını eksiksiz yapmaya çalışıyorum.
Fotoğraflarda pek belli olmaz belki ama gözleri mavi, tüyleri grinin elli tonu ve siyah. Gayet oyuncu ve avcılık psikolojisi gayet yüksek bir oyuncu.
İsmini koymakta zorluk çekiyorum ve sizden yaratıcı fikirler bekliyorum. Teşekkürler.

18 CEVAP

sultansbutler

kediniz bobtail değil domestic shorthair. gözlerinin rengi de bebek olduğu için mavi. ilerde asıl rengi oturacaktır. kuyruğu yoksa kopmuş mu yoksa genetik olarak mı öyle diye baktırmak için veterinere götürmenizi tavsiye ederim. tüyü kadar ömrü olsun :)

PaladinLucie

İsim koyarken hayatta size dokunan noktalara odaklanın böyle konulan isimler her zaman daha çok seviliyor. Sevdiğiniz bir oyun olur film olur. Okuduğunuz kitapta ki bir karakter olur mesela benim kedimin ismi Drizzt serisinde ki dişi bir panterin ismiyle aynı.

yumak_bey

Lola /nedense hep sevmişimdir

ByTogi

@meov
Kriterlere uygun yorumunuz için teşekkürler yazdım bir kenara

ByTogi

@meov
Kriterlere uygun yorumunuz için teşekkürler yazdım bir kenara

dilanbulent

Konuyu silme özelliği maalesef yok. Tekrar başlık açabilirsiniz.

MMiamu01

Watson olabilir

ayselngx

Diya hiçbir anlamı yok ama bence hoş duruyo

ayselngx

Diya hiçbir anlamı yok ama bence hoş duruyo

ByTogi

Fotoğraflar yükledim ve anket koydum ama onlar çıkmadı.
Bu konuyu nasıl silebilirim?

ByTogi

Yorumunuz için teşekkürler. Kedi ırkları konusunda bir iddiam yoktur. Kilis sahiplendiğim yer bana Amerikan bobtail olduğunu söyledi. Bu site üzerinden 40 araştırması yaptığında ben de benzettim. Kuyruğuna gelince bir şey olduğunu zannetmiyorum herhangi bir kopma belirtisi yok. Sahiplendiğim yare bunun dışında iki yavru kardeşi daha vardı

ByTogi

Onların da kuyruğu böyleydi.
Amerikan bobtail özelliğinde kısa kuyruk olunca ben bu hırka iyice sabitledim.
Cuma günü iç dış parazit için veterinerim gün verdi o zaman bu konunun sözünü açarım. Bu arada ilk sahiplendiğim zaman kediyi eve getirmeden veteriner ime götürmüştüm kuyruğu hakkında o da bir şey söylemedi

meov

onix (oniks taşı)

ByTogi

@PaladinLucie
Fikirlerinize tamamen katılıyorum ama akıl tutulması yaşıyorum. Bir de nedense olmuyor işte benim seven problemin var örneğin izlediğim Bir belgeselde dişi bir aslana Feketsa adını vermişler. Zorluklara karşı gelen başa çıkabilen demekmiş. Kullanacağım isim benim ağzımda tiktak telaffuz edilmeli tabii aynı şekilde onun da anlayışında aynı karşılığı vermesi lazım.
Yorumunuz için teşekkürler.

ByTogi

@MMiamu01
Güzel isim yazıyorum.
Teşekkürler.