Çiftleştirme

XxBulut

Kuzenimin 1 yaşında erkek muhabbet kuşu var bir hafta önce de de evcil 1 yaşında dişi kuş almış alışmışlar birbirlerine.Çitleşmeleri için ne yapması lazım?

5 CEVAP

Anonymus827062

Eslesmezlerse hiçbir sey yapamazsınız ne yazık ki. Kuşlar eşleştikleri zaman kizginliga girer ve ciftlesir. Dişi kuşa zaman verin. Eğer ki erkeği kabullenmez ise değiştirin. Onun dışında yapabileceğiniz hiçbir sey yok. Sadece zaman. Eş tutmalarını kolaylastirmak için kafese yuvalik takın. Yuvalik olmazsa da ciftlesmezler! Taktiktan sonra takip edin dişi erkek birlikte yuvaliga giriyor mu girerse sorun yok demektir

akitalove

Bende bu konuda çok zorluk çektim erkek disiyi begenmiyo olabilir dişi erkegi begenmiyo olabilir eş tutturmak icin cok ugrastim ama son aldiigim.dişi neredeyse 3-4 aydir yaninda eş tuttu şuan dişi kuşum kızanda yuvaligini taktim bide bekliyorum.sonucu kafeste kalamar taşı , yemesi icin kumluğunu , vitaminli suyunu , mineral blogunu eksik etmeyin yem kabida hic bos kalmasin :)

XxBulut

teşekkürler, dişi kuş istiyor ama erkek olanı biraz kaçıyor azdırıcı yem vericez artık erkek olana ne yapalım

akitalove

Azdirici yem diye bisey yokki :) dediginiz sey galiba nijer tohumu fazla vermeyin yağlanma yapar

KedimVar

Biz de o yemden kullandık ama işe yaramadı. Erkek kuş çiftleşmek istiyordu ama dişi istemiyordu. Pet shop tan o yemden aldık. Ama yine de çiftleşmek istemedi. :((