Kedii

sudenazzzzz

kedimi 1ay öce dışarı bıraktım bikaç aysora karnı felan şişti sürekli biyerlere çiş yapıyor ve sürekli miyavlıyor napmalıyım

26 CEVAP

goknur

Ne guzel :) Bende kedimi BIM BIRLESIK MAGAZALAR A.S inden aldim. A 101 de kalmadigini soylediler.

akitalove

Bilemiyorum sizin kafanizdan istiyorum kedi nasil cikar siz cikartmadan anlamiyorum ne kadar rahat bi insansiniz bakmaya niyetin yok niye bu hayvanlarin günahini aliyosun anlamiyorum

KedimVar

Daha bir kediye bile sahip çıkamıyorsunuz. Hayvanı bırakmışsınız hamile kalmış. Acaba yavrulara nasıl sahip çıkacaksınız çok merak ediyorum. Vet ne yaptı da anladı hamile olduğunu? Ne zaman dışarı kaçmıştı?

KedimVar

Bir kedinin karnı 1 ayda şişmez. 5. haftadan sonra YAVAŞ YAVAŞ şişmeye başlar. Yani 7. haftada belirgin olarak şişmiş olur karnı. Ben kedinizin hamile olduğunu düşünmüyorum. Hatta bir önceki açtığınız sorudan dolayı da söylediklerinize inanmıyorum. Ama gerçekten hamileyse bile bakamayacağınıza eminim.

akitalove

Dicek bişey bulamiyorum. Veterinere götürü n hamile kalmış olabilir

KedimVar

İç parazit de olabilir. Niye bırakıyorsunuz ki dışarı?

sebii

Hamile kediye ve yavrularına bakmak sadece SEVERİM YEA BAKARI NOLCAK lafıyla olmuyor maalesef. Sizin bu sorumsuz tutumunuz da bunu kanıtlıyor. Bebekler doğduğu andan itibaren sürekli kontrol etmek zorundasınız. Bebekleri sıcak tutmak zorundasınız. Eğer anne kedi herhangi bir yavruyu dışlarsa ona her saat başı bebek süt tozu içirip sıcak tutmak, temizlemek zorundasınız. Burda hem soru sorup hem de gelen yanıtlara olgun olmayan bir biçimde cevap vermeniz bile bu sorumluluğu alamayacağınız anlamına geliyor. Kedinizi ilgilenebilecek birine emanet edin. Sizinle olacak iş değil bu.

SelinTuksal

sahiplendirebilecekmisiniz onları, bakabilecek maddi güce ihttiyacınız var, sizin var mı? annenin çook daha iyi beslenmesi ve dikkatli bakılması gerekiyor. yapabilecek misiniz hepsini?

sudenazzzzz

olsun ben evim müsayit bakarım hepsine sorun yok

sudenazzzzz

bahçeye çıktı dışarı bırakmadım

sudenazzzzz

bi veterinere götiriyim

sudenazzzzz

rahat değilim şuan gisiyorum tamamı yazıya değil görünüşe bakıcan

sudenazzzzz

söyleyişe bakıcan bilip bilmeden konuşamasın

akitalove

Sizinle tartismaya girmeyecegim banlanmak istemiyorum cunku

sudenazzzzz

ozaman sus