Paw Guards!?

sahraxfittiko

Selam,son zamanlarda internette pawguardsarastirilsin diye bir tag var.Anlamayanlar için kısa özet:paw guards diğer bir adıyla "pati koruyucuları"türkiyede 100.000 kişiyi açan kitlesiyle sokak hayvanlarının ihtiyaçlarını karşılamak arcıyla kurulan anonim bir toplulukve sitelerinde reklamlar var bu reklamları izleyerek hayvanlara yardım edebiliyorsunuz.pekii paw guards neden araştırılsın? İddialara göre paw guardsın kurucuları reklamlardan kazandıkları parayı hayvanlara kullanmıyor.İşleri sosyal medyadan sponsor alıp reklam izletmek.Buraya bir çok insan bağış yapıyor "kulübe yaptıracağız,mama alacağız vb." ifadelerine aldanarak parayı veriyor.Fakat kulübe var mı yok mu bilmiyorsunuz.Çoğu insanın tepkilerine karşılık tabi ki Paw Guards şöyle cevap veriyor.: "Paw Guards Ailesi Unutmayın ki gecenin en karanlık anı.. Güneşin doğmasına en yakın andır. Tüm Pati Koruyucularına duyurun, biz değil onlar anlatacak bizi"diyerek karşılık veriyor.çoğu kişinin tepkileri olumsuz. Örnek,twitterden bir tweet geliyor.betulp80 adlı kullanıcı şöyle tepki verdi:"sokak köpeklerine yardım adı altında sadece ceplerini doldurma derdinde olan bunun gibi tüm dernekler araştırılsın.İnsanlar hayvan istismarı üzerinden dolandırılmasın"dedi.Ben şahsen taraf tutmuyorum gerçekten olabilir de olmayabilir de.Şuan ki amacım sizi gündemden haberdar etmek.Sizce Paw Guards hakkındaki iddialar doğru mudur ?

6 CEVAP

D-O

Jahreinin videosu bu konuda iyi bir ozet iceriyor. Bence kesinlikle arastirilmali. Bu pawguardsi kuran ve basindaki adam daha once de dolandırıcıliktan ceza almis biri

D-O

Jahreinin videosu bu konuda iyi bir ozet iceriyor. Bence kesinlikle arastirilmali. Bu pawguardsi kuran ve basindaki adam daha once de dolandırıcıliktan ceza almis biri

betulbakioglu

kurucusu dolandirciliktan sic almissa dusunmeye gerek yok bence ne olduyu belli

Ozzey

Merhaba
Adamin videosunda gayet anlasilir bir sekilde anlatiyor. Saadet zincirinden neredeyse hicbir farki yok. Ama yine saadet zincirleri bile suan halen ulkemizde mevcut pazarlama stratejisi olarak kullanan anonimler mevcut. Bunun da gercek olma ihtimali yuksek. Urun satin almadiginiz surece sorun olacagina inanmiyorum yine de.

betulbakioglu

yanlis hatirlamiyorsam bir ara hayvanlar icin istagramdan yuklu bir miktar para toplanmisti hatta karantina zamanı herkes hikayesinde paylasiyordu 3,4 gun sonra yalan cikti milyonlar kazandilar

Warriorsans

Çok var malesef böyleleri. Hiçbir dernek kuruluşa kişiye %100 güvenemiyorum böyleleri yüzünden ama vicdanım da el vermiyor gördükçe elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum. Umarım gerçekler tüm saflığıyla açığa çıkar