Kedim Bugün Balkondan Düştü Bir Şey Yemiyor

Eylemalcc

Kedim bugün 6. Kat balkondan düştü beterinete götürdük röntgen kan analizi sherşey yapıldı serum takıldı iğneler yapıldı iç kanama yok kırık yok ama bacağında ezilme varmış hep uyuyor mama falan yemedi normalmidir 7 8 saat oldu

21 CEVAP

aslihan_e

İşte bu yüzden tel-file bu kadar önemli. Bazı yorumlar görüyorum "Benim kedim alışık düşmez." diyorlar. İnsanların bu konuda bilinçli olması gerekli. Kediler bir yerleri ağrıyınca yemeyi bırakırlar genelde. Kim bilir nasıl ağrısı vardır. İnşallah bir an önce toparlar.

cat_expert

Çok büyük bir travma atlatmış ne olmasını bekliyordunuz ki?

Normal rutinine dönmesi uzun zaman alacak, daha dikkatli olun bundan sonra, bu kez şanslıymış ama tekrarında daha kötü hasarlar alabilir hatta ölebilir.

Mrvv

Kusura bakmayın ya da bakın hiç mühim değil. Sizin gibi sorumsuz insanların asla hayvansever olduğunu düşünmüyorum. 6. Kat nedir? Ya ölseydi ya felç kalsaydı bu sorumluluğu alabilecek miydiniz? Bir canlının tüm yaşam fonksiyonlarını, sizin tedbirsizliğiniz ve sorumluluğunuz yüzünden yitirmesi ne demek, bunu düşünüp neden önlem almıyorsunuz? Kedi bu kedi aloo! Kuşa,sineğe, uçan toz parçasına bile anlık refleksle ve içgüdüsel olarak tepki verir, harekete geçer. Böyle bir şey başıma gelse şu yazıyı şuraya yazmaya utanırım. Çünkü dolaylı yoldan bir canlının ölümüne sebep olabilirdiniz nokta

Selenay1

Biri de demiş ki evladı gibi baktığı kedisi düşmüş telin önemi diyormuşuz :D evladınıza da umarım açmıyorsunuzdur 6.katta balkon falan yazık size ya

eneskolon

Çok şükür bir yerinde sorun yokmuş acısı vardır ve travma halindedir bol bol ilgilenin yanlız bırakmayın rahatlatmaya çalışın 6. Kattan düşüp iç kanama kırığı olmayışı bir mucize ve lütfen balkon ve pencerelere file yaptırın aileniz rahatsız olursa fileden sineklik yaptırabilirsiniz kapıya

NorthNight

Bizler bi ayağımızı burksak günlerce hem ağrı çekiyor hemde keyifsiz oluyoruz. Oradan hesap edin. Hayvancağız 15-20mt düşmüş hiç azımsanacak bi yükseklik değil, ağrısı vardır. Korkmuştur.

Bazı insanların boş yorumları cidden can sıkıyor. Muhtemelen evladı gibi baktığı kedisi düşmüş ve sorusuna cevap vereceğinize yok filenin önemi telin önemi diyorsunuz. 2 yaşında bir kedim var ve beşinci kattan TEL olmasına rağmen tele atlayarak telle beraber düştü... Şu an durgun olması normal benim kedime de çok şükür bir şey olmadı ama veterinerimiz birkaç gün travmadan korkudan dolayı sessiz sakin olabilir yalnız kalmak isteyebilir demişti. Umarım bir an önce koşup oynamaya başlar

blue_hpood

ben anlamıyorum, ya tepkiler tuhaf ya da ben tuhafım. kardeşim ne evladından söz ediyorsunuz, 6. kat lan, masadan atlamamış, 6. kat! bebeğini bırakır gider misin balkonda? ya ne enteresan kafalar var. bakmayın abicim, bakmayın. bir bebek doğacağı zaman masa kenarlarına bile silikon takılıyor, şu hayvanı evinize alacaksanız önce güvenlik ya da buraya gelip ağlamayın, deli ediyorsunuz insanı.

beyzathemoc1

İç kanama için iğne yapıldı mı

Yusuf1672

Gayet normal hayvan korkmuş olmalı bu süre zarfında olabildiğince hayvanı sitresten uzak
Tutun unutmayın oda bir can korkup ürkebilir.

Yusuf1672

Selam olsun size.

Yusuf1672

Rümeysaysltc bende onu anlatmaya çalışıyorum arkadaşlara.

Selenay1

6.katta oturucam ve güvenliksiz cam pencere balkon herhangi bir şey açıcam. Kendim atlarım daha iyi. Hayvan ölseydi acaba me yapacaktınız çok merak ediyorum umarım bundan sonra AÇMAZSINIZ

Yusuf1672

Mervaeoganay doğru tavrınız güzel öldürmeyen Allah öldürmüyor.-

mervedoganay

Geçmiş olsun büyük bir kaza atlattı elbette bir anda normale dönemez. Tıpkı biz insanlar gibi. Kimseye ders vermek kimsenin görevi değil. Çok üzüldüğünüzü tahmin ediyorum, anlıyorum ama ben 2. katta cam, pencere açmıyorsam siz de 6. katta açmamalısınız. Ben hava alması için yalnızca kucağımda iken biraz bakınsın diye açıyorum ya da balkona çıkıyorum eşim arkadan kapıyı kapatıyor. Şimdi salon camına file yaptıracağız. Bir yaz daha öyle geçmez çünkü. Lütfen siz de yaptırın. Ya da anlattığım gibi dikkat edin. Kötü bir şey söylemek istemiyorum ama evladınıza bir şey olsaydı vicdan azabından ne hale gelirdiniz :( Lütfen önlem alın.