Lutfen Bilen Cevaplayabilir Mi

MsBidik

Kardeşimin kuşunun tirnagi kafes örtusune takilmis ve cikmis kan pihtilasıp kurumus kus ustune basamiyor. Internette ayni durumu yasayanlarin yazisini okudum krem falan almislar, kulak copunu islatip temizlayin falan demisler. Bilen yasayan varmi

4 CEVAP

aslihan_e

Temizlemenize gerek yok, yara kurumuş tekrar açarsanız kanama ihtimali var. Eğer ki tele takılınca ayağı yerinden çıkma kırılma olmadıysa bir süre sonra basacak sorun olmayacaktır ama dediğim gibi çekerken bilekten incinmiş olabilir. Yaraya su değirmek de iyi değil. Terramycin merhem sürülebilir ama sürünce rahatsız olup temizlemeye kalkabilir.

aslihan_e

Kuştan anlayan bir veteriner bulsanız iyi olur. Bazıları ameliyat bile edebiliyor.

Benimde önceden bir kuşum vardı aynısı ona da oldu ayağı ıslatmanızı tavsiye etmem çünkü yara açılabilir teramicy sürün kulak çunuğuyla eğer ayak incindiği için başlıyorsa teramcyin ve merhem surebilirsiniz kırıldığı içinde basmıyor olabilir bu yüzden bir veterinere götürebilirsiniz ama yarına kadar bekleyin tül kullanmayın bir daha aynısı olabilir çünkü kuşun tırnağı çıktığı için yerine yenisi zor gelebilir

MsBidik

Tesekkurlerr