Papağanımın Kursağı İnip Kalkıyor. Ne Yapmalıyım?

oblomov

Sultan papağanımın birkaç gün önce gözü kızarıp şişmişti. Krem ve damla aldım eczaneden onları kullandım iş yaradı. Ama sonradan boğazı ya da kursağı emin değilim şişip inmeye başladı. Nefes alırken ses çıkarıyor. kuyruğu inip kalkıyor ve sürekli kafes dibinde kabarık halde. Gözünde bir sıkıntı kalmadı neyse ki. Veteriner gözdeki enfeksiyon boğazda sıkışma ve gaz yapmış olabilir dedi ilaç verdi ama en ufak etkisi olmadı. Ne yapmalıyım ne kullanmalıyım bilen ya da tecrübeli biri yardım etsin lütfen. 1.5-2 haftadır bu şekilde. Direnç göstersin diye suyu sürekli vitaminli halde hiç normal su vermiyorum. İlk başta yem yemiyordu hastalığının başlarında (gözü de şişken). 48 saat hiç yemek yemedi ama şimdilerde yiyor. O benim tek dostum lütfen yardım edin :(

5 CEVAP

Çok fazla yemiş olabilir

Az az yemek verin

oblomov

Ya yemek olduğunu sanmıyorum, her zamanki gibi yiyordu. Zaten ilk göz enfeksiyonuyla başladı. Cevap verdiğiniz içi teşekkürler :')

anfrenee

eğer çok yemekten değilse veterinere götürmenizi tavsiye ederim gözü flnda şişmiş bi baksınlar bnce :)

oblomov

veterinere götürdüm maalesef yardımcı olamadı. bulunduğum ülkede veteriner hizmeti veren çok yer yok..