Kafasını Çarptı:(

miasugok

Arkadaşlar iyi geceler, kedim yaklaşık iki saat önce tezgaha atlamaya çalışırken kafası çok sert bir şekilde tezgaha çarpıp düştü. Düşer düşmez kalktı beş on saniye boyunca deli gibi koşuşturdu sanırım şoka girdi ama sonra sakinleşti. Şimdilik hareketleri normal, mama yedi su içti tuvaletini yaptı ve oyuncaklarıyla da oynuyor. Sadece tezgaha orada canavar var gibi bakıyor. Kabarıyor tezgahı görünce. Bir de iki gözünün ortasında bir şişlik var ve dokundurtmuyor:( sanırım her ihtimale karşı bu gece uyutmayacağım. Kafasındaki şişliğe buz koysam çok mu saçma olur? Sizce ne yapmalıyım?

17 CEVAP

Tbusratoptas

Hiç basıma gelmedi bilmiyorum ama geçen gunde bir arkadasda boyle demisti kedisi ayaga kalkamamıştı 15 20 sn bence bır veteriner hekiminize danışın allah korusun geçmiş olsun kuzucuga

Zeynooo

Sert dustuyse sismis bide . Tezgahtan korkmus . Vete gidilebilir . Cok gecmis olsun ins hic bir sikinti olmaz

miasugok

Çook teşekkür ederim inşallah bir şey olmaz. Veterineri aramadım çünkü sanmıyorum bu saatte kliniği açacağını, kontrol edin falan der herhalde. Bu geceyi atlatırsak yarın rica edeceğim bakmasını:(

goknur

Eger orasi cok sicaksa buz koy bence iyi gelir. Veya boyle durumlarda size tavsiyem hemen kedinin basini kulaklarini koruyarak suya tutmaniz. O zaman travma etkisi yaratmaz ve en acil pansuman olur. Cok gecmis olsun yavrucagiza.

goknur

Veteriner olan senin baban miydi miasugok

bozkir

Insanda nasilsa kedide de buz koymak faydali olur ama dokudurtmuyorsa buz koymak biraz zor, bir deneyin olmuyosa cok zorlamayin bence

miasugok

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için sağolun

bozkir

Ne yapacaginiza siz karar vermelisiniz, ben fikrimi soyledim ama bilgim yok dedigim gibi bana mantikli gelen oydu, çok geçmiş olsun

goknur

Nasil oldu peki actimi veteriner klinigini

miasugok

sudan çok korkuyor romeo:( uyumasın diye uğraşıyorum ama sinirlenmeye başladı. bu arada evet benim babam veteriner.

miasugok

Çook teşekkür ederim geçmiş olsun dilekleriniz için

miasugok

Buz koydurtmadı ne yazıkki:( uyumaya çalışıyor şuan aşırı sinirli bana. Sizce uyusa bir problem olur mu?

bozkir

Ben sizin yerinizde olsam yanimda yatirirdim kontrol etmesi de kolay olur, hem siz de dinlenirsiniz. Uyutmak mi daha iyi uyutmamak mi bilmiyorum orasini

goknur

Babani arayabilirsin bence :) buyuk avantaj sahibisin bu konuda. Basini cok vurmadiysa uyuyabilir ama o sislik olan yer cok sicakmi eger cok sicaksa dinleme onu tutsun biri felan buz koy oraya sen zorlada olsa hem siskinligi alir hemde sicak olmasi iyi degil. Sogumasi sart acilen. Sogumadan uyutma derim ben imkanin varsa oynat gerekirse kabloyla felan oynat

miasugok

Vallahi uyudu bile horluyor şuan:( bakalım sabah duruma göre veterinere götürücem tabi pazar günü açarsa muayenaneyi.

Babama gelince upuzun bir cevap yazacaktım ama neyse dedim, sadece vallahi hiç aklıma gelmemişti nasıl akıl ettiniz demekle yetiniyorum:)