Prochoice Mama Hakkında Bilgi Verir Misiniz

BiciriginAnnesi

Arkadaşlar son zamanlarda bu mamayı her yerde görüyorum gittiğim her petshop da görüyorum açık satılıyor millet poşet poşet alıyor

Açıkçası merak ettim içeriği nedir nasıl bir mamadir bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim

Bu ara da N&D tavuklu ve narlı mama aldım deneme paketi olarak kızım ve yeni kedim kesinlikle yemedi 🤦🏻‍♀️yavru kedim bayılarak yedi ben bizim kızı anlamıyorum artık ucuz mama alıp yedirecegim kaliteli mamaları mumla arasın diye en sonunda o olacak 😂

17 CEVAP

Emrylmz06

Düşük tahıllı yada içerik olarak öyle beslenmesi gereken canlar var. Her kediyi yada her kedinin yediği mamayı bir tutmak anlamlı değil bence. En iyi markalar olmasına rağmen açana,orijen,Royal canin,pro plan oğlumu mahfetti .. Mide bağırsak sistemi bozuldu geçiş yüzünden oldu dedim her mama da reflü den tutunda kronik gastrit ve gün içi 12 kere kusmaya kadar gitti. Oysa 6 sene boyunca hiç bir problemi olmayan kedi 😒 Testerlerinde problem olmayınca mama geçişinde de olmaz dedim (hepsi veteriner gözetimi altında yapıldı). En son 2 ay felicia düşük kalite ve ucuz mama ya hani onu denedik baktık kesilir gibi oldu sonra sar baştan açliklar kusmalar ishaller tuvalete yetisemezdi hayvan çoğu zaman ne hali kalırdı ne ev ... 😔 En son evet düşük pigment düşük kalite ve ucuz fiyat olmasına rağmen son kez prochoice balıklı mama denedim ayrıca mide ilacı ve bağırsak düzenleyici kullandım takviyeler vitaminler. Baktım mamadan sonra kusmamaya başladı en kaliteli mamaların yüzüne açlıktan ölecekken bile kusma korkusundan bakmayan hayvan onu yedi ! 6 aydır kullanıyoruz 8 yaşındaki ihtiyar oğlum şimdi yavru kedi gibi hayata döndü. Her kedi bir değildir her kedi için en iyi markalar iyi değildir lütfen kimsenin yorumuna göre yada kedisinin işine yaramasina göre değil kendi evladıniza göre değerlendirin. İnanın bu ne bütçe meselesi ne de marka ...

simbakedi

başta türk markası olduğu için güvenilir değil zaten, ayrıca içeriği de aman aman değil. bütçeniz daha üstüne el verirse düşmeyin derim. rezalet değil ama bütçeniz varken denemeye değmez

Palyaco

Yavruluk döneminde kullandım hiçbir sorun yasamadim en iyi olayı gluten yok mısır gluteni ve bugday gluteni cok zararlı kediler icin

eneskolon

Düşük segment bir mama içinde bolca tahıl var fiyatına göre iyi olup olmadığını diğer mamalardaki et oranıyla karşılaştırıp Anlayabiliriz

BiciriginAnnesi

Eneskolon

Simbanın dediği gibi aslında hiç araştırmaya değmez en iyisi ben deneme paketleri ile devam edeyim en sevdiği mama da karar vereyim

N&D narlı tavuklu yemedi sevmedi

N&D ocean morina karides balkabağı kavun mamasını ilk başta sevmedi sonra severek yedi

Acana Orijen bozita kaldı denemediğimiz bakalım hangisini sevecek

çok iyi içeriğe sahip olsun kaliteli olsun yararı olsun bütçe de hiçbir sıkıntı yok

Şuan da nutri kaldı petlebiden gelen hediye 2 kg 300 400 Gr anca yemişlerdir.

Royal alındı çok seviyor diye kusma yaşadı bir daha yemedi şimdi de yeni gelen yavruya proplan kitten alistirmislar ondan başka birşey yemiyor yavrunun mamasini yiyorlar 😂

Hala mama arıyoruz bizim kıza

Lils

İçerik olarak ev kedisine verilebilecek en düşük içerik. Bütçesi olmayanlar için iyi ama bütçeniz varsa alınmaz.

bademthecatt

Acana alabiliyorsanız prochoice gibi düşük segment mamaya hiç geçmeyin derim ama bütçe sıkıntınız olursa denenebilir. Umarım acana iyi gelir çoğu kediye iyi geldiğini okudum

BiciriginAnnesi

Bademthecatt

Anladım yok merak ettim neden millet poşet poşet alıyor içeriği mi çok iyi diye de değilmiş de zaten almaya bile değmez

Bütçede hiçbir sıkıntı yok

Bugün acana sordum yakınım da ki petshoplara yokmuş
N&D tavuk ve narlı deneme paketi aldım iyi ki deneme paketi almışım çünkü iki kedim de kesinlikle yemedi

Orijen ve acana kaldı iki mamanın da deneme paketi açıktan alırsam mamamizi sonunda bulacağız

Selenay1

Orijen alacak imkanınız varsa kediler yaşadı zaten... O mamayı ben bile yerim

BiciriginAnnesi

Orijen deneme paketi alacağım eğer sever de yerse zaten kesin olarak alırım kısır mamasını yakın zamanda ameliyat olacak da ondan mama arıyorum acayip seçici benim kız

bademthecatt

Bademde çok seçicidir ama tavuklu narlıyı çok sevdi sizinkilerin beğenmemesine üzüldüm🥲

Selenay1

Bence kesinlikle acana nd orijen bunların altına inmeyin illa ki bir tadı severler çok fazla çeşit var ne güzel imkanınız var en iyilerden yesinler orijen kedilerin doğal beslenme şekline benzer yaptığı için kısır maması yok

BiciriginAnnesi

Selenay1

Yani bende öyle düşünüyorum illahaki bir çeşiti bile olsa mutlaka beğendiği bir tad olacaktır bende bulana kadar devam edeceğim

Orijen kısır maması yok mu yakın zamanda ameliyat olacak benim kız ondan dolayi mama arayışına girdim

Mesela biraz normal mama biraz da kısırlaştırılmış mamadan koymuş olsam tabağına bir sorun olur mu olmaz heralde değil mi

abyso_os

Nd yi nasıl deneme aldınız acaba?

TATA4242

@Emrylmz06
Sonuna kadar katılıyorum ve destekliyorum her mama bir değildir deneyin ve görün o kadar fazla mama denedim ki sonunda bu sonuca vardım.En kalite dediğiniz her mamayı denedim diyebilirim.