Aşırı Aktif Kediye Oyuncak Tavsiyesi

martuyl

Kedim tam bi hiperaktif asla durmuyor :) Şöyle tarif edeyim daha bi oyuncakla oynarken bırakıp digerine koşuyor. Ciddi anlamda hayvanda dikkat eksikligi ve hiperaktivite oldugunu duşunuyorum :D Enerjisini atacak kendi başına oynayacagı bi oyuncak tavsiyeniz var mı?

17 CEVAP

oamac26

Catit firmasının hareketli bir topu var. Kendi kendine yuvarlanıp ışık saçıyor. Onu deneyebilirsiniz

oamac26

Pikapru

https://ty.gl/xk57pakm4p eğer bütçeniz varsa tünellere çok ilgi duyuyorlar bunu alabilirsiniz ya da direkt karton kutuya içine girebileceği delikler açıp yine bu tarz bir şey yapabilirsiniz

BiciriginAnnesi

Yeni gelen yavru kedim de böyle yerinde asla durmuyor heryere çıkıyor atlıyor zıplıyor saniye de neler yapıyor çok aşırı hareketli tosuncuk ama o gobekle iyi koşuyor evde

Masaların üzerine bile çıkabiliyor daha 2 aylık

Biz de oyuncak tavsiyesi verin şura da yerimi aldım mesajları okuyayım 😊

Anonymus985465

Şaşıracaksınız, fakat tüm oyuncaklar kanapelerin altında kaybolduğunda diş macunu, süt kapaklarını yere bırakıyorum. Saatlerce oynuyorlar.

martuyl

@Hamlet, aynen, onları ben de veriyorum :) Ama yine çok .abuk sıkılıyor. Bir de aluminyum folyoyu top yapıp atıyorum, onunla bayagı ynuyor sonra yine sıkılıyor.

eneskolon

keşke benim kedimde böyle olsa ya kıskandım :) yiyior içiyor yatıyor 5 girişli tünelinden tut en kötü oyuncağa kadar aldım yok arkadaş 1 dakika bile oynadığını görmedim sadece matatabi çubuğuyla bi 10 saniye felan oynayıp bırakıyor

Anonymus985465

martuyl
Alüminyum folyo tavsiye etmem. Ben de denemiştim. Dağıtıp çiğnemeye başlamışlardı.
Duvarlara, tırmanıp zıplayabilecekleri raflar yaptırmak isterseniz kedilerin çok mutlu olacaklarını düşünüyorum

BiciriginAnnesi

https://tr.pinterest.com/pin/473300242074409609/

Eşimle buna benzer söyle birşey yapmayı düşünüyoruz buna benzer ama daha çok dalları olacak dalları da yapay ağaç dalları ile çevireceğiz biraz uğraştıracak bir şey ama bize de iş olsun tek enerjilerini bundan atsınlar

BiciriginAnnesi

Linke bakarsanız çok alternatif yaratıcı güzel fikirler var böyle şeyler yapılabilinir

martuyl

@BiciriginAnnesi ay bu çok guzelmiş ya.. Evim çok kuçul 1+1 ve kiradayım,ondan çok açılamıyorum :D

Gimlihanim

Maşallah. Ne güzel işte hareketli olsun 🤩
Tünellerle epey ilgileniyorlar. Cam yatağı alabilirsiniz. Dışarıya bakmayı genelde çok seviyorlar. Bir de evin çeşitli yerlerinde tırmanabileceği alanlar oluşturursanız belki enerjisini atabilir.

BusraTS

Tüylü olta alabilirsiniz.🙂

Siyamask

Biten tuvalet kağıdı rulosunun içine bir miktar mama koyup iki tarafını da açabileceği şekilde kapatın. 😁 Benimki bayılıyor. Bir diğer şeyde matatabi severse eğer ortasını iple bağlayıp oynayabilirsiniz. 🍀

Gizem8822

Matatabili balığı var onu odadan odaya atıyorum o da peşinden koşturuyor. Baya yoruluyor bu sayede suyuda çok içiyor. Alüminyum topu bende yaptım onu da seviyor ama sıkılıyor beraber oynamayı daha çok seviyor benim patiboy :)